Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Jak samemu zrobić i ozdobić plan lekcji? Mały poradnik dla wszystkich kreatywnych uczniów.

12-10-2023
Jak samemu zrobić i ozdobić plan lekcji? Mały poradnik dla wszystkich kreatywnych uczniów.

Co powiesz na to, aby przygotować sobie oryginalny plan lekcji, dzięki któremu planowanie każdego dnia w szkole będzie przyjemniejsze? Rozpiski zajęć są co prawda dostępne w Internecie, na stronie każdej szkoły, ale odrobina kreatywności sprawi, że szybciej zapamiętasz rozkład przedmiotów, a ten stanie się dodatkowo super gadżetem szkolnym!

Jak zrobić samemu plan lekcji?

Jest kilka metod na to, jak zrobić samodzielnie fajny i ładny plan lekcji. Możesz wykonać go na zwykłym lub kolorowym papierze, kartonie, albo kawałku dowolnego, tylko możliwego do pomalowania lub popisania materiału – rozmiar i kształt zależą wyłącznie od Twojej pomysłowości! Ozdobny, kolorowy albo minimalistyczny plan lekcji zaprojektujesz również w najprostszym programie graficznym. Jeszcze inną opcją jest wykorzystanie gotowych przedmiotów, np. tablicy korkowej czy magnetycznych planerów z dołączonymi do nich naklejkami, a więc powierzchni, którą wystarczy wypełnić rozpiską przedmiotów oraz godzinami ich trwania. Wymyśl kształt, wytnij go lub wydrukuj albo narysuj, dodaj odpowiednią ilość rubryczek i uzupełnij je dniami tygodnia, wpisując pod każdym swoje lekcje, godzinę trwania oraz, ewentualnie, numer sali zajęciowej. Gotowe, niepowtarzalny plan lekcji jest gotowy!

Jak ozdobić plan lekcji?

Warto jeszcze zastanowić się, jak fajnie ozdobić plan lekcji, aby zwracał uwagę Twoich kolegów i koleżanek. Tutaj ponownie wszystko sprowadza się do Twoich osobistych preferencji. Chwyć za kredki, ołówki, markery, farby, długopisy, albo może naklejki, brokat, kosmetyki, przestrzenne, ozdobne materiały papiernicze i wyraź siebie! Użyj ulubionego koloru lub całej gamy odcieni, trzymaj się systematycznych wzorów, bądź pozwól sobie na całkowitą ekspresję, ozdabiaj granice wokół rubryk z zajęciami lub wyłącznie je wypełniaj. To Ty jesteś w tym momencie twórcą i to Ty masz z radością planować każdy dzień. A jeśli artystyczna swoboda do Ciebie nie przemawia, bowiem cechuje Cię skrupulatność i porządkowość, pomyśl, jak ładnie napisać treści do planu lekcji lub nad ciekawym sposobem na to, aby prosty wzór – choćby najpopularniejsza, prostokątna tabelka – nieco uatrakcyjnić. Może użyjesz dwóch przeplatających się kolorów, nazwy zajęć i godziny ich odbywania wydrukujesz, napisane uprzednio ozdobną czcionką w edytorze tekstu, albo użyjesz tradycyjnego pióra, starając się o niemalże kaligraficzną jakość pisma? Pomyśl, jaka estetyka daje Ci najwięcej przyjemności i wedle niej działaj.

Jak zrobić smieszny plan lekcji?

Młode osoby uwielbiają mało poważne rzeczy. W końcu niektóre internetowe memy kojarzą nawet dzieci z przedszkola! Jeśli chcesz pochwalić się śmiesznym planem lekcji przed kolegami i koleżankami, działaj wedle podanych wyżej propozycji, odnosząc się jednak do treści popularnych wśród Twoich przyjaciół. Narysuj lub wydrukuj i przyklej na plan zabawny screenshot z ulubionej gry, albo obrazek ze śmiesznym komentarzem. Pozwól, aby każdy z Twoich znajomych napisał żart na odwrocie rozpiski lub wspomóż się naklejkami ze śmiesznymi hasłami czy imitującymi popularne w Internecie emotikony. Baw się swoim planem tak, jak robisz to, korzystając z Internetu czy oglądając telewizję!

Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu