Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Urządzanie siłowni - jak to zrobić?

Urządzanie siłowni - jak to zrobić?

Pokonywanie kilometrów na bieżni, wylewanie litrów potu na rowerku stacjonarnym, podnoszenie ciężarów, wchodzenie po schodach, wykonywanie martwych ciągów… siłownia to bez wątpienia miejsce wypełnione energią! Nic więc dziwnego, że oprócz zaawansowanych i profesjonalnych urządzeń, należy w niej zadbać o dekoracje, odpowiednie oświetlenie i maksymalną funkcjonalność.

Zatem, jak urządzić siłownię aby było to miejsce, do którego chce się wracać? Na co zwrócić większą uwagę i w jaki sposób udekorować puste ściany?

Jak urządzić siłownię?

Docelowo na siłowni powinien znajdować się profesjonalny, doskonałej jakości sprzęt, który pozwoli wykonać zarówno ćwiczenia siłowe (sztangi, kettlebell), jak i cardio (bieżnia, rowerek). Urządzenia powinny być zabezpieczone i ustawione w miejscu niezagrażającym zdrowiu trenerów i sportowców. Cześć z nich przykręca się więc do podłogi lub rozstawia w kilkumetrowych odstępach.

Ciężarki lub sztangę należy przechowywać na stojakach lub na półkach, które zapobiegną turlaniu lub spadaniu na posadzkę. Warto także: wyścielić część siłowni miękkimi piankami, które umożliwiają rozciąganie na podłodze oraz postawić ławeczki, które pomogą złapać oddech między seriami.

Wybór odpowiedniej podłogi do siłowni

Najczęściej na siłowni kładzie się systemy żywiczne, które wyróżniają się odpornością na promienie UV i działanie mechaniczne. Żywica poliuretanowa chroni posadzkę przed zarysowaniami i sprawdzi się zdecydowanie lepiej niż np. dywan czy niskobudżetowe panele.

Dodatkowo część sali warto wyłożyć wykładziną w rolce lub pianką, przypominającą duże puzzle. Obie doskonale tłumią dźwięk, ochraniają “klasyczną” posadzkę przed ciężarami i są na tyle komfortowe, że mogą służyć jako maty do rozciągania lub rolowania ciała.

Dobór mebli i sprzętu do siłowni

Oczywiście żadna podłoga i dodatki nie zastąpią najważniejszego - sprzętu do ćwiczeń. Ten powinien pochodzić od renomowanego producenta, specjalizującego się w produkcji profesjonalnych urządzeń i akcesoriów sportowych. Zwróć uwagę na jakość wykonania, solidność wszystkich elementów, lata gwarancji oraz warunki serwisowania. Zadbaj o to, aby na siłowni znalazły się różnorodne maszyny, umożliwiające pracę nad różnymi partiami ciała - od brzucha, po wewnętrzną/zewnętrzną część ud, plecy, ramiona i pośladki.

Najpopularniejszy sprzęt na siłowni to:

 • motylek,
 • bieżnia,
 • orbitrek,
 • hantle/sztanga,
 • ergometr wioślarski,
 • wyciągi,
 • ławka do brzuszków.

Udekorowanie ścian na siłowni - czy warto?

Oczywiście, że tak! Siłownia, tak jak każde inne wnętrze, wymaga odpowiednich dodatków i staranności aranżacyjnej. Dlatego też na ścianach obowiązkowy jest zegar, który informuje o długości treningu, regulamin lub instrukcje używania każdego ze sprzętu, a także plakaty na siłownię, które przedstawiają piękne, wyrzeźbione ciała. Wszystko to ma jeden, kluczowy cel: motywować!

Plakaty na siłownię - jakie?

Dodatki na siłownię mają za zadanie nie tylko dekorować pustą przestrzeń, ale także inspirować i zachęcać do dalszego wysiłku. Plakaty do siłowni często przedstawiają motywacyjne hasła, dzięki którym wykonasz kolejną… i jeszcze jedną, serię. Oprócz tego często nawiązują do popularnych sportów - piłki nożnej czy wyścigów rajdowych.

Jakie tapety do siłowni?

Oprócz luster, które pozwalają korygować wykonywane ćwiczenia, niezwykle popularne są tapety do siłowni. To dzięki nim w łatwy sposób udekorujesz pustą ścianę, wprowadzając nieco koloru do tych prostych wnętrz. Dodatkowo - zarówno tapety , jak i fototapety - są łatwe w czyszczeniu - wystarczy mokra ściereczka i naturalny detergent, aby zmyć powstałe zacieki.

Tapetę umieścić możesz zarówno naprzeciwko okien czy luster, ale także w recepcji, w szatniach lub w korytarzu.

Obrazy na siłownię - propozycje od Naklejkomanii

Obrazy do siłowni to idealna alternatywa dla naklejek czy plakatów. To dzięki nim udekorujesz niewielką i niezagospodarowaną przestrzeń.

Aby pokazać Ci jak wiele możliwości i form możesz wykorzystać - przygotowaliśmy najlepsze obraz do siłowni, które znajdziesz w naszej ofercie:

 • wilki, które symbolizują siłę, ale także wsparcie i lojalność - w tym przypadku swoim marzeniom,
 • krajobrazy z motywem gór, mgły i lasów,
 • dynamiczne obrazy przedstawiające rozpryskujące się krople wody, kule lub energiczne bohomazy,
 • miejskie widoki,
 • tryptyki przedstawiające imponujące sylwetki kobiet i mężczyzn.

Dobre oświetlenie na siłownię - czyli jakie?

Na siłowni musisz wykazać się siłą, energią, zapałem do pracy. Przygaszone, ciepłe światło zarezerwuj do swojej sypialni - tym razem dużo lepiej sprawdzą się liczne, punktowe LED-y o ostrym chłodnym odcieniu.

Masz pytania i nadal nie wiesz, jak urządzić małą siłownię? Napisz do nas - spróbujemy wspólnymi siłami stworzyć doskonałe pomieszczenia do spalania kalorii i pokonywania kolejnych kilometrów!

Jagoda Walczak
Jagoda Walczak

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z zamiłowania grafik komputerowy, jej pasją jest sztuka, śledzenie trendów wnętrzarskich oraz szeroko pojęty design.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu