Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Świat w zasięgu ręki na tablicy korkowej

Świat w zasięgu ręki na tablicy korkowej

Tablice korkowe od lat kojarzą się z artykułami biurowymi, rzadko kiedy przywodząc na myśl domowe wnętrza. Przeważnie są one w kolorze korka, bez dodatkowych zdobień, przez co nie należą do najpiękniejszych dekoracji pomieszczeń. Jak zatem pogodzić estetykę oraz funkcjonalność? Odpowiedź tkwi w odpowiednio dobranej tablicy korkowej!

Idealna dekoracja wnętrza

Współcześnie coraz częściej odchodzi się od klasycznych tablic korkowych, nie rezygnując przy tym z nich samych. Na rynku pojawia się coraz więcej przemyślanie zaprojektowanych tablic, które służą już nie tylko przypinaniu ważnych informacji, ale także stanowią oryginalną i przykuwającą wzrok dekorację każdego wnętrza. Z pewnością na zainteresowanie zasługują tablice opatrzone wzorem mapy, które podkreślą charakter podróżniczego wnętrza.

Tablice korkowe z motywem mapy dostępne są w różnych opcjach – zarówno w pełni barw, jak i w wersjach bardziej stonowanych. Sprawdzą się w mieszkaniu, w którym króluje styl kolonialny, ale także we wnętrzach minimalistycznych, gdzie to dekoracja stanowi akcent kolorystyczny.

Funkcjonalność na miarę złota

Akcesoria biurowe, jakimi są tablice korkowe, wcale nie muszą służyć wyłącznie jako element, na którym przypinane będą ważne informacje. Funkcjonalność tego typu wyposażenia jest znacznie większa. Przede wszystkim może służyć jako tablica wspomnień. Mapa narysowana na tablicy korkowej, aż prosi się, aby opatrzyć ją zdjęciami z niezapomnianych wakacji w różnych zakątkach świata. Wystarczy, że wywołamy kilka zdjęć z krajów, które odwiedziliśmy i przypniemy je w odpowiednie miejsca. Takie rozwiązanie pozwala spersonalizować tablicę korkową, a dodatkowo stanowi świetny album, który już w pierwszym momencie zobaczy każdy z odwiedzających nas gości. Warto także zaopatrzyć się w kilka ciekawych pinezek z oryginalnymi napisami czy też ikonami, dzięki czemu podkreślimy miejsca, w których było cudownie lub które nie spełniły naszych oczekiwań!

Niemniej ciekawym pomysłem na wykorzystanie tablicy korkowej z motywem mapy jest przypinanie do niej kartek z planami na wakacje. Z pewnością na naszej mapie marzeń znajdują się jeszcze miejsca, które pragniemy odwiedzić. Warto zapisać sobie na kolorowej karteczce „zobaczyć Wodospad Niagara”, „posmakować gruzińskiego chaczapuri” czy też „popływać z delfinami na wyspach Bahama”. Tak spersonalizowana tablica korkowa na pewno stanie się świetną dekoracją wnętrza, a dodatkowo wskazywać będzie, że w naszym domu mieszkają pasjonaci podróży i osoby z marzeniami!

Warto wspomnieć także o fakcie, że tego typu elementy wyposażenia wnętrz mogą stanowić również świetny motyw do prowadzenia konwersacji z bliskimi, z którymi na co dzień mijamy się w pośpiechu. Pozostawione w jednym z ukochanych miejsc na mapie karteczki z miłymi słowami lub wspomnieniami na pewno wprawią domowników w świetny nastrój. Niekiedy nawet obietnica odwiedzenia jednego z odległych zakątków świata może stanowić dla reszty mieszkańców świetny element motywacyjny – „Wysoka średnia szkolna = wycieczka do Disneylandu!”. Na tablicy korkowej z motywem mapy możemy także zostawiać dla bliskich informacje w formie niespodzianek – pinezka przypięta w jednym z romantyczniejszych miejsc Europy z napisem „Ty, ja i nasza rocznica” z pewnością sprawi, że uśmiech z twarzy ukochanej czy ukochanego nie zejdzie do końca dnia.

Tablica korkowa powoli przestaje gościć tylko w biurowych wnętrzach, ale zaczyna zajmować miejsca na domowych ścianach. Opatrzona motywem mapy świata sprawia, że zaczynamy mieć go na wyciągnięcie ręki, a dalekie podróże możemy odbywać każdego dnia w domowym zaciszu.

Jagoda Walczak
Jagoda Walczak

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z zamiłowania grafik komputerowy, jej pasją jest sztuka, śledzenie trendów wnętrzarskich oraz szeroko pojęty design.

Powiązane produkty
Naklejka ścienna - mapa świata ze zwierzątkami 10691
488 osób kupiło 491 sztuk
Naklejka ścienna - mapa świata kolorowa angielska mapa 1
21 osób kupiło 21 sztuk
Naklejka ścienna - mapa świata szara angielska mapa 3
16 osób kupiło 16 sztuk
Naklejka ścienna - mapa świata czarna angielska mapa 5
94 osoby kupiły 94 sztuki
Naklejka ścienna - mapa świata biała angielska mapa 6
44 osoby kupiły 44 sztuki
Naklejka ścienna - mapa świata mapa 7
2 osoby kupiły 2 sztuki
Naklejka ścienna - mapa świata mapa 8
29 osób kupiło 30 sztuk
Naklejka ścienna - mapa świata mapa 9
5 osób kupiło 5 sztuk
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu