Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Naklejki na płytki kuchenne - jak ozdobić swoją kuchnię?

Naklejki na płytki kuchenne - jak ozdobić swoją kuchnię?

Kuchnia nazywana jest sercem domu. To w niej pijesz aromatyczną kawę o poranku i to ona jest miejscem kulinarnych eksperymentów. Dlatego też, oprócz niezbędnego sprzętu i odpowiedniego oświetlenia, niezwykle ważne jest, aby zadbać… o jej przytulność.

Zatem, co zrobić, gdy Twoja kuchnia wymaga odświeżenia, a ograniczony budżet i brak czasu jest przeszkodą do podjęcia czasochłonnych remontów? Wtedy warto sięgnąć po naklejki na płytki ścienne do kuchni, które w ciągu kilku sekund odmienią Twoje dotychczasowe wnętrze!

Naklejka na płytki kuchenne - jak ją przykleić?

Naklejka na płytki nie wymaga podczas montażu specjalistycznych narzędzi i profesjonalnego sprzętu. Dużo ważniejsze jest przygotowanie podłoża. Upewnij się, że na powierzchni płytek nie ma tłustych plam lub kurzu, które mogłyby utrudnić przyklejenie się okleiny na kafelki. Gdy zauważysz zanieczyszczenie – wytrzyj je mokrą ściereczką, a następnie przetrzyj suchym ręcznikiem papierowym.

Do dalszych kroków potrzebować będziesz: szmatki, rakli i suszarki.

Krok 1: Rozłóż naklejki kuchenne tak, aby rozplanować docelowy wzór.

Krok 2: Odklej papier podkładowy i aplikuj naklejkę. Jeśli ta jest zbyt duża - poproś o pomoc innych członków rodziny.

Krok 3: Dociśnij naklejkę przy pomocy rakli. Powtórz czynność, aby stworzyć docelowy wzór.

Krok 4: Przy pomocy suszarki i rakli dokonaj poprawek, upewniając się, że naklejka na płytki kuchenne przykleiła się na całej swojej szerokości i długości. Sprawdź, czy na jej powierzchni nie pojawiły się żadne bąbelki powietrza.

Gotowe – maty na lodówkę zamontowane! Możesz teraz cieszyć się zupełnie nową aranżacją w swojej kuchni!

Naklejki dekoracyjne na płytki - inspiracje

Wizja odświeżenia kuchni wydaje Ci się szczególnie atrakcyjna, a naklejki na kafelki prostokątne czy kwadratowe to dla Ciebie idealna opcja? Prześledźmy zatem bestsellerowe produkty od Naklejkomanii, dzięki to którym zainspirujesz się do zmiany dotychczasowej aranżacji.

Kuchnia skandynawska.

Króluje w niej biel i szarość, a jej największą siłą jest prostota i minimalizm. Kuchnie w tym nurcie bazują na prostych frontach, braku oranżerii i żłobień. Główną dekoracją jest doskonale rozproszone światło oraz drewniane dodatki, które swoją formą przywołują aranżacje rodem z północy. W takiej aranżacji idealnie sprawdzą się naklejki dekoracyjne na płytki imitujące białą cegłę albo szare, klasyczne panele oraz plakaty do kuchni z motywem lasu.

Kuchnia glamour.

Inspirowane aranżacjami prosto z Hollywood. Kuchnie w tym nurcie bazują na ozdobnych uchwytach, marmurze, ciętym szkle i karniszach, przypominających szlachetne kamienie. To w nich głównym dodatkiem są ozdobne, złote baterie. Wybierając naklejki płytki na ścianę postaw na wzór imitujący marmur - zarówno w klasycznym, biało-beżowym odcieniu, jak i strojnym – tj. szary lub złotym.

Kuchnia w stylu wiktoriańskim.

Inspirowana angielskim nurtem XIX wieku, bazuje na ozdobnych szlifach, drewnianych frontach, starannych zdobieniach i przepychu. Tworząc więc aranżację w tym stylu dobierz nalepki na płytki kuchenne przypominające patchworkowe zdobienie.

Kuchnia w stylu boho.

Wnętrze inspirowane naturą, środowiskiem i miękkim światłem. Kuchnia tworzona w tym nurcie przypomina wiejskie chaty rodem z Pana Tadeusza. To w niej królują świeże kwiaty, stonowane barwy i drewno. Wybierając więc samoprzylepne naklejki na kafelki postaw na wzór zbóż, beże, pastele oraz motywy roślinne. Idealnie sprawdzi się okleina na płytki kuchenne z motywem bluszczu czy dzikiej dżungli.

Kuchnia w stylu eklektycznym.

Wnętrze przełamujące granice skrajnych nurtów, wykorzystujące odważne kolory i wzory. Kuchnie w tym nurcie bazują na nieoczywistych połączeniach, na kontrastach i szalonych formach. To w nich znajdziesz zarówno odrobinę starych wpływów, jak i nowoczesnych form czy dodatków “z drugiej ręki”. Wybierając więc naklejki na płytki ceramiczne do kuchni postaw na szalone, geometryczne formy, patchworkowe elementy i fale, które udowodnią, że więcej, znaczy lepiej!

Widząc tak wiele inspiracji i możliwości – zdradź, która naklejka na płytki w kuchni trafi tym razem do Twojego koszyka?

Jagoda Walczak
Jagoda Walczak

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z zamiłowania grafik komputerowy, jej pasją jest sztuka, śledzenie trendów wnętrzarskich oraz szeroko pojęty design.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu