Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Kompozycja z luster na ścianie – inspiracje

Kompozycja z luster na ścianie – inspiracje

Czasami, szukając niebanalnych rozwiązań aranżacyjnych do naszych wnętrz, niepotrzebnie tracimy pieniądze na kolejne akcesoria lub bez namysłu gonimy najnowsze, tym samym i najdroższe trendy, zapominając przy okazji, jak wiele potencjału tkwi w przedmiotach i ozdobach powszechnie dostępnych. Wystarczy odrobina kreatywność, aby bez nadmiernego obciążenia budżetu odmienić wybrane pomieszczenia. Świetnym przykładem są lustra dekoracyjne – przedmioty, które praktycznie każdy ma w swoim domu. Wydaje się jednak, iż wiele osób zapomina, że właściwy wybór lustra dekoracyjnego oznacza nie tylko decyzję o ulubionym kolorze ramy czy kształtu tafli, ażeby zmieściła się na wybranej ścianie. Szklane powierzchnie dają ogrom możliwości na ciekawe urządzenie przestrzeni. Mamy nadzieję, że ten krótki tekst stanie się dla Ciebie inspiracją do szybkich, a jakże efektownych zmian w wybranym pomieszczeniu z pomocą luster! 

Lustra na ścianie – aranżacje

Jaka aranżacja luster na ścianie będzie udana? Każda, w której większe czy mniejsze zwierciadła i ich wykończenie, wpasują się do charakteru pomieszczenia, dopełniając pozostałe, charakterystyczne dla danego stylu elementy. Poza rodzajem ramy, należy zastanowić się więc także nad rozmiarem zakupywanego zwierciadła oraz gdzie takie lustra powiesić. Dla przykładu, wielkie zwierciadła o cienkiej ramy lub nawet całkowicie jej pozbawione, będą idealne do stylu industrialnego, ale na pewno zakłócą stylizacje romantyczne albo nastrojowe aranżacje vintage. Poza tym, rozmiar lustra powinien współgrać z naszymi preferencjami, odnośnie ilości ozdób w wybranych pomieszczeniach. Dany pokój jest ciasny? Wybierz lustro nawet na wielkość całej ściany, które optycznie zwiększy granice wnętrza. Z kolei do pokoi przepełnionych różnorodnymi akcesoriami i gadżetami – obrazy, figurki, kwiaty, plakaty itp. – dobrym pomysłem może być choćby zestaw kilku luster , rozmieszczony na ścianie między pozostałymi dodatkami. W ten sposób szkło w ramach stanie się naturalnym uzupełnieniem osobistych kolekcji, nie dominując w przestrzeni,  a więc nie niszcząc powstałej do tej pory atmosfery w pokoju. Preferujesz bogactwo, ale także subtelność, nieprzesadzoną ekstrawagancję, a dane wnętrze jest raczej minimalistyczne? Lustro w mosiężnych, złotych lub srebrnych, zdobnych ramach nada się idealnie do wszelkich przejawów stylu glamour. Innymi słowy, wszystko opiera się więc na dopasowaniu opisywanych przedmiotów do elementów, które wyróżniają każdy styl na tle innych.

Kilka luster na ścianie

Ciekawym pomysłem na oryginalne przystrojenie wnętrza może być zestaw ozdobnych luster na ścianę. Takie dostępne są choćby w naszym sklepie. Lustra w kształcie kół, serc, hexagonów… Wszystkie razem są spójną całością, ale to Ty decydujesz, w jaki sposób rozmieścisz je na powierzchni – wszystkie, czy może tylko dwa lub trzy lustra na ścianie w jednym pokoju, a pozostałe przedmioty już w innym wnętrzu? Jeżeli wolisz tradycyjne, prostokątne lub okrągłe lustra, powiel wybrane modele i umieść je w niedużej odległości od siebie. Symetria i schludność gwarantowane! Dużo luster zebranych na jednej ścianie zapewni Ci zresztą wrażenie przestrzenności i optycznie powiększy oraz rozjaśni wybrane pomieszczenia. Ponadto, powieszenie blisko siebie zwierciadeł o różnych kształtach i wielkościach stworzy niezwykły, pozornie chaotyczny klimat, który jednak będzie wyglądać zjawiskowo choćby w dużych, industrialnych lub loftowych przestrzeniach, gdzie surowość i rozpiętość niezapełnianej na siłę przestrzeni mają za zadanie dodać im dystyngowanego charakteru. 


Dekoracyjna ściana z luster

Popularny trend w wielu nowoczesnych wnętrzach to także ściana zrobiona z luster, która wygląda atrakcyjnie w sypialni, salonie, a nawet w przedpokoju – praktycznie w każdej, odważnej przestrzeni. Na czym polega to rozwiązanie? Po odpowiednim wymierzeniu ściany, kupuje się wystarczającą ilość zwierciadeł (raczej bez ram), ażeby pokryć nimi jej całą powierzchnię. Szkło staje się nie tylko materiałem wykończeniowym, ale jednocześnie gotową, pełną dekoracją, tworząc w pokoju zniewalający, luksusowy efekt. Odbijając w sobie meble i kolory dominujące we wnętrzu, tworzy optyczną głębię, dając wrażenie niezwykle wielkiej przestrzeni, a także, w pewnym sensie, wypełniając je oniryczną aurą, poprzez powielenie otoczenia. Ściana z lustra może być tylko jedna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, ażeby urządzić tak nawet cały pokój. Szczególnie ciekawa będzie jednak ściana z luster kwadratowych – regularne ułożenie szklanych płytek koło siebie, na przykład wzdłuż półścianki oddzielającej salon od aneksu kuchennego rozjaśni przestrzeń oraz znacząco rozróżni przestrzeń użytkową od dekoracyjnej.

Kompozycja z luster na ścianie - pomysły

Jeszcze inną opcją jest wykonanie z luster określonych kompozycji. Można zakupić oszlifowane, nieostre i gładkie kawałki, które z daleka zdają się odłamkami po pęknięciu. Lekkie i błyszczące, wykorzystasz do stworzenia abstrakcyjnych mozaik albo obrazków przedstawiających konkretne rzeczy i obiekty. Interesujący efekt osiągniesz także wieszając lustra tylko na jednym, określonym odcinku ściany lub wybierając ten sam model kilkukrotnie, układając z zakupionych przedmiotów regularne wzory: linie, fale, motyw przeplatania się dużych i małych luster. Nie martw się, jeżeli nie wierzysz, iż posiadasz wystarczająco kreatywny umysł, żeby z kilku płytek szkła ułożyć coś intrygującego. Możesz w ostateczności zakupić gotowe zestawy – lustra imitujące kwiaty, motyle, różne fazy księżyca, przestrzenne, ażurowe obrazy wypełnione szklanymi odłamkami. W nich, co prawda, się nie przejrzysz, ale pokochasz odmienione wnętrze, pełne magicznych, błyszczących, pięknie odbijających światło kawałków!

Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Powiązane produkty
Nowoczesne lustro na ścianę   Butter   NT
5 osób kupiło 5 sztuk
Nowoczesne lustro na ścianę Kaktus   NT
3 osoby kupiły 3 sztuki
Nowoczesne lustro na ścianę Grains NT
10 osób kupiło 12 sztuk
Dekoracyjne lustro Mirror Snake NT
4 osoby kupiły 4 sztuki
Dekoracyjne lustro na ścianę Rings NT
16 osób kupiło 19 sztuk
Lustro dekoracyjne na ścianę Stars NT
2 osoby kupiły 2 sztuki
Dekoracyjne lustro ścienne Heart NT
3 osoby kupiły 3 sztuki
Lustro dekoracyjne HEX HEXAGON NT
45 osób kupiło 51 sztuk
Mini lustro dekoracyjne HEX NT
85 osób kupiło 1084 sztuk
Naklejki na ścianę lustrzane lustro kółka zestaw 1
72 osoby kupiły 79 sztuki
Naklejki na ścianę lustrzane lustro naklejki ścienne lustra kółka zestaw  3
13 osób kupiło 13 sztuk
Naklejki na ścianę lustrzane lustro naklejki ścienne złote kwadraty
1 osoba kupiła 1 sztukę
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu