Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Kącik biurowy – jak go urządzić?

Kącik biurowy – jak go urządzić?

Przy aranżowaniu nawet niewielkiego mieszkania warto postarać się o wygospodarowanie miejsca na kącik do pracy. W zależności od tego, czy potrzebujemy przestrzeni na maszynę do szycia, komputer czy blat do działań artystycznych, przy odpowiednim rozplanowaniu przestrzeni można stworzyć funkcjonalny kącik biurowy na każdym metrażu. Podpowiadamy, na jakie elementy wyposażenia postawić oraz jaką wybrać kolorystykę.

Dynamiczny postęp nowoczesnych technologii sprawił, że w dzisiejszych czasach niektóre prace zarobkowe mogą być wykonywane z domu. Oznacza to jednak metamorfozę życiowej przestrzeni. Ponieważ nie każdy jest posiadaczem przestronnego gabinetu, niekiedy miejsce do pracy musimy wygospodarować na niedużym metrażu.

Kącik do pracy – od czego zacząć?

Na początku warto zastanowić się, ile miejsca możemy przeznaczyć na zaaranżowanie domowego biura. Jeżeli przestrzeń jest dość ograniczona, wówczas należy starannie przemyśleć każdy metr kwadratowy, aby wykorzystać go możliwie jak najbardziej funkcjonalnie. W domu kącik do pracy najlepiej urządzić w salonie.

Aby zaaranżować kącik biurowy, niezbędne będzie zainwestowanie w biurko. W niedużym mieszkaniu najlepiej sprawdzi się mały model, rozkładany sekretarzyk lub stolik z wysuwanym blatem. Biurko oczywiście musi posiadać odpowiednie oświetlenie – chcąc zapewnić sobie wysoki komfort pracy, najlepiej postawić na kilka źródeł światła (dobrze sprawdzi się zarówno światło kierunkowe, jak i rozproszone). Najzdrowsze dla oczu będzie oczywiście korzystanie ze światła dziennego, dlatego biurko dobrze jest ustawić w pobliżu okna.

Kolorystyka w miejscu do pracy

Aranżując nawet niewielki kącik biurowy, warto pomyśleć o kolorach, jakie będą w nim dominować. Barwy oczywiście najlepiej dostosować do kolorów przewodnich mieszkania, ale dobrze jest też wziąć pod uwagę ich dodatkowe walory.

Jaskrawe odcienie żółci czy różu mogą nas niepotrzebnie rozpraszać, utrudniając skupienie się na twórczym działaniu. Najlepszym wyborem będą stonowane, pastelowe barwy. Możesz postawić na biele, beże, szarości, jasne brązy, a nawet na delikatniejsze odcienie zieleni czy błękitu. Jeśli cenisz sobie zdecydowane, żywe kolory, wybierz takie akcesoria, które będą mieć Twoją ulubioną barwę.

Na jakie dodatki postawić?

Domowy kącik do pracy powinien przypominać prawdziwe biuro. Aby zaznaczyć wizualnie, że tego typu miejsce stanowi odrębną część mieszkania czy domu, zamiast ciężkich regałów czy parawanów, o wiele lepiej będzie to zrobić przy pomocy kolorów czy innego wykończenia ścian.

O ściany warto zadbać w szczególności, gdy np. prowadzisz rozmowy wideo czy nagrywasz filmy i wrzucasz do sieci. Twoi słuchacze na pewno zwrócą uwagę na to, co znajduje się na drugim planie. Dlatego wygląd ściany możesz urozmaicić, chociażby, wieszając na niej obrazy z cytatami na płótnie Canvas. Tego typu dodatki nie tylko estetycznie się prezentują, ale za sprawą znajdujących się na nich cytatów będą nas pozytywnie nakręcać do pracy. Takie naklejki mogą też przypominać, co w życiu jest ważne i do czego warto dążyć. Ich wybór jest tak szeroki, że z całą pewnością każdy znajdzie odpowiednią sentencję dla siebie. Dzięki obrazom z cytatami biurowy kącik nabierze indywidualnego charakteru, stwarzając w nim przyjemną i kreatywną atmosferę.

Jagoda Walczak
Jagoda Walczak

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z zamiłowania grafik komputerowy, jej pasją jest sztuka, śledzenie trendów wnętrzarskich oraz szeroko pojęty design.

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu