Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Jak nakleić naklejkę na ścianę?

06-12-2022
Jak nakleić naklejkę na ścianę?

Chcesz ozdobić pustą ścianę w pokoju swojej pociechy? Szukasz pomysłu na udekorowanie kąta w salonie, a sypialnia od lat prosi się o nową aranżację? Jeśli tak – doskonałym pomysłem na szybkie odświeżenie wnętrza są naklejki na ścianę, jak tapeta, których rolą jest przyozdobić wolną przestrzeń, np. nad kanapą.

Tylko, jak równo przykleić naklejki na ścianę i czym przykleić naklejki na ścianę, aby te nie odkleiły się pod wpływem unoszącej się pary i wilgoci?

Klejenie naklejki na ścianę - krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się jak nakleić naklejkę na ścianę – specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy uniwersalny i prosty poradnik. Postępuj ostrożnie przy każdym, poniższy kroku. Jak mówi znane przysłowie – pośpiech jest złym doradcą – dlatego też przygotuj wcześniej swoje miejsce pracy.

Spokojnie! Do zmiany aranżacji nie będzie Ci potrzebny specjalistyczny sprzęt czy tajemna technika. Zamiast tego przyda Ci pomysł, odrobina kreatywności i… świeżo oczyszczona ściana. To co, instrukcja przyklejania naklejek na ścianę w dłoń i zabieramy się do pracy!

Naklejki na ścianę instrukcja naklejania:

Krok 1: Przygotuj ścianę pod naklejkę. O tym, jak przygotować ścianę pod naklejki przeczytasz w dalszej części naszego wpisu. Nie rekomendujemy nakładania ozdobnych naklejek na nieoczyszczoną powierzchnię – w tym przypadku naprawdę przezorny, jest zawsze ubezpieczony!

Krok 2: Wyjmij swoją wymarzoną naklejkę z Naklejkomanii. Rozłóż ją na płaskiej powierzchni i rozprostuj. W przypadku naklejki welurowej - rekomenduje się rozłożyć ją na nawet 12h.

Krok 3: Tworzone fototapety należy dokładnie rozprowadzić na folii transferowej. W przypadku weluru – zaleca się używać do tego wałka kuchennego, a naklejek na folii samoprzylepnej rakli lub ściereczki. Zrób to dokładnie, upewniając się, że każdy fragment naklejki został dociśnięty.

Krok 4: Podziel arkusz na pojedyncze części, które następnie nakładać będziesz na ścianę. Użyj do tego nożyczek.

Krok 5: Przyłóż naklejki ścienne folią transportową do podłoża. Delikatnie zdejmij papier podkładowy – nie śpiesz się, zrób to równomiernie z każdej ze stron. Jeśli fragment naklejki został na papierze podkładowym – przejdź ponownie do kroku 3.

Krok 6: Stwórz swoją wstępną kompozycję na ścianie. Możesz w tym kroku użyć taśmy lub poprosić członków rodziny o ocenienie stworzonej aranżacji. Baw się formami i wzorami – to idealny moment, aby wykazać się kreatywnością!

Krok 7: Gotową kompozycję zacznij przyklejać, poczynając od odgięcia około 20cm odcinka papieru podkładowego. Część klejącą przyciskaj do ściany i bardzo powoli ściągaj papier podkładowy. Klejenie naklejki na ścianę powinno zachodzić w sposób staranny i dokładny, dlatego tak ważne jest, abyś dociskał wszystkie fragmenty.

Krok 8: Ściągnij folię transportową pod kątem 180 stopni. Rób to jak najbliżej ściany, upewniając się, że folia nie ściąga naklejki.

Krok 9: Pozostaw naklejki na 24 godziny – upewnij się, że wszystkie fragmenty pozostały nienaruszone, a na ich tle nie pojawiły się bąble powietrza.

To wszystko, już wiesz, jak naklejać naklejki na ścianę, a Twoja oryginalna ściana jest gotowa!

Jak przygotować ścianę pod naklejki?

Naklejanie naklejki na ścianę powinno odbywać się wyłącznie na gładkiej, czystej i suchej powierzchni. Dlatego też rekomendujemy, aby nałożyć ją na pomalowaną i zagruntowaną wcześniej płaszczyznę. W innym przypadku – np. gdy ściana będzie porowata, brudna lub tłusta – naklejka będzie się odklejać, rolować lub zsuwać.

Zwróć także uwagę na używaną, bazową farbę. Jeśli ta zawiera w sobie lateks lub producent określa ją mianem “plamoodpornej” /“zmywalnej” – oklejana powierzchnia może nie być wystarczająco czepna. Na wszelki wypadek przetrzyj więc szmatką ścianę, odkurz docelowe miejsce i odczekaj kilkanaście minut do jego wyschnięcia.

Dalsze, niezbędne kroki, opisuje nasza powyższa instrukcja naklejania naklejek ściennych.

Czym przykleić naklejki na ścianę?

Naklejki na ścianę – przyklejanie ich jest niezwykle proste i w dużej mierze bazuje na szybkich, sprawdzonych rozwiązaniach. Co jednak zrobić, gdy po kilku miesiącach zauważysz, że część stworzonej kompozycji zaczęła się odklejać?

Na szczęście nie musisz pozbywać się ulubionych naklejek! Wystarczy, że przyczepisz niesforny fragment za pomocą specjalistycznego kleju do tapet. Ten oczywiście znajdziesz w naszej ofercie – również w atrakcyjnych zestawach!

Jak równo przykleić naklejki na ścianę?

Skoro już wiesz, jak przykleić naklejkę na ścianę, pora na garść trików, dzięki którym przykleisz równo swoją kompozycję.

Do jej stworzenia inspiracją byli nasi Klienci, którzy wielokrotnie pytali nas co zrobić, aby przyklejanie naklejki na ścianę było jeszcze prostszą i przyjemniejszą czynnością.

  • Potnij naklejki ścienne na mniejsze fragmenty. W ten sposób łatwiej będzie Ci stworzyć oryginalną kompozycję i przy okazji – zwiększysz szansę na zachowanie równych odstępów.
  • Zaplanuj kompozycję. Zanim przejdziesz do naklejania – stwórz plan i wymierz docelowe, aranżowane miejsce. Nie działaj pod wpływem chwili – zamiast tego przyklej naklejki na klasyczną taśmę i poproś o pomoc innych członków rodziny.
  • Użyj dużych, drewnianych linijek lub miarek, którymi wymierzysz równe odległości na ścianie.

Skoro już wiesz, jak nakleić naklejki na ścianę – pora na ich wybór! Zapoznaj się z pełną ofertą produktów od Naklejkomanii – gdzie znajdziesz m.in. plakaty i naklejki 3D – a następnie ciesz się nowym, pięknym wnętrzem!

Jagoda Walczak
Jagoda Walczak

Z wykształcenia mgr filologii polskiej, z zamiłowania grafik komputerowy, jej pasją jest sztuka, śledzenie trendów wnętrzarskich oraz szeroko pojęty design.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu