Postaw na chillout, czyli obrazy z motywami zen

Postaw na chillout, czyli obrazy z motywami zen

Aranżacja wnętrza może koić lub pobudzać. Jeśli chcesz stworzyć dom, który pozwoli Ci się wyciszyć i zregenerować po ciężkim dniu – postaw na dekoracje z motywami zen. Już jeden obraz potrafi diametralnie odmienić przestrzeń, wnieść do niej harmonię i spokój. Jakie wzory wybrać na obrazy w stylu inspirowanym kulturą Wschodu? Do jakich pomieszczeń będzie pasować taka ozdoba? Sprawdź nasze propozycje i dowiedz się więcej.

Kilka słów o zen

Motto mnichów buddyjskich, którzy byli prekursorami styli zen, brzmiało: „Tyle, ile trzeba”. Oznacza to też aranżacyjny umiar i prostotę. Stworzenie wnętrza kojącego skołatane nerwy nie jest wbrew pozorom takie trudne. Wystarczą jasne barwy, minimum dodatków i odpowiednie detale. Takie jak obrazy z właściwie dobranym wzorem. Co wybrałby mnich buddyjski? Sprawdźmy…

Kojący kontakt z naturą

W tym stylu bardzo ważne jest pozostawanie w kontakcie z naturą. Dlatego obrazy, nawiązujące do motywów roślinnych, żywiołów lub kamieni będą bardzo bliskie jego założeniom. Można powiedzieć, że jest to niezwykle intuicyjny sposób dekorowania wnętrz. W końcu najlepiej odpoczywamy wpatrzeni w horyzont, wodę lub korony drzew. Kontakt z naturą jest leczniczy i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W przestrzeniach sprzyjających wyciszeniu doskonale sprawdzą się obrazy przedstawiające:

Ta lista oczywiście nie wyczerpuje wszystkich propozycji. Przy wyborze kieruj się jasną kolorystyką, czystością form oraz nawiązaniem do świata roślin. Najbardziej popularnym wzorem są ułożone jeden na drugim kamienie. W filozofii zen symbolizują one balans. Taki obraz z pewnością wesprze powrót do równowagi i wypoczynek, dlatego to dobry wzór do sypialni lub salonu.

Pustka, przestrzeń i Budda

Słowa klucze w stylu zen to pustka i przestrzeń. Właśnie tak powinno się kreować wnętrza wspierające psychofizyczną regenerację. W ten sam sposób warto podchodzić do obrazów, które mają wkomponować się w pomieszczenie o takim charakterze. Niech przedstawiają one rozległe krajobrazy, których nie zakłóca zbyt wiele detali. Wspaniałym akcentem, który wprowadzi rys orientalny do aranżacji, będą obrazy z posążkiem Buddy. W zestawieniu z jasnym i delikatnym piaskiem z tzw. zen garden to świetny motyw zdobniczy. Takie płótno z powodzeniem zastąpi prawdziwy posążek. Ma to niezwykle praktyczny aspekt – unikasz ustawiania kolejnego przedmiotu, który wymaga odkurzania i zajmuje cenne miejsce. A przecież zen to właśnie przestrzeń i oddech...

Dekoracja idealna do SPA

Obrazy z orientalnymi kompozycjami wywodzącymi się z tradycji buddyjskiej to doskonałe uzupełnienie wystroju:

  • SPA,
  • studia masażu,
  • gabinetu kosmetycznego,
  • kliniki medycyny estetycznej,
  • studia jogi.

Każdy z obrazów dostosujesz do wielkości pomieszczeń Twojej firmy. Zdecydujesz o jego szerokości, wysokości oraz charakterze fotografii. Każdy wzór przemieniamy za pomocą efektu sepii lub czarno-białego filtra. Motyw zamówisz jako całość lub podzielisz go na kilka części (trzy lub pięć). W ten sposób stworzysz niezwykle oryginalną dekorację, która z powodzeniem wypełni całą ścianę.  Piękne wzory przedstawiające świece, naturalne drewno i płatki kwiatów to niebywale popularny wybór do przestrzeni biznesowych, o których wspominamy powyżej. Dostępne są także propozycje, na których widoczne są zwinięte w estetyczne rulony ręczniki – ten wariant najlepiej sprawdzi się w przestrzeniach SPA lub studiach masażu. Stworzenie wystroju przyjaznego samopoczuciu jest naprawdę proste. Wystarczy, że pomalujesz wnętrze na jasne odcienie kolorów ziemi i powiesisz na ścianie właściwie dobrane płótno. Twoi klienci pokochają tak zaaranżowane pomieszczenia!

Podsumowanie

Jeśli szukasz wyjątkowej ozdoby ściennej do domu lub firmy – sprawdź naszą ofertę! Proponujemy szeroki wybór wzorów, które starannie nanosimy na piękny materiał doskonałej jakości. U nas zdecydujesz o wymiarach kolorystyce zamawianego produktu, który będzie cieszyć Cię przez lata. Skorzystaj z atrakcyjnych cen urządź dom ze smakiem. Zapraszamy!

Mogą Cię zainteresować...
Koszyk