Maksymalizm jest w modzie, czyli fototapety XXL w akcji

Maksymalizm jest w modzie, czyli fototapety XXL w akcji

Kiedy aranżujesz jakieś wnętrze, zazwyczaj masz na nie jakiś pomysł. Wyobrażasz sobie barwy, wyposażenie i dodatki, które są podporządkowane danemu stylowi. Klasyczny więc doskonale się zgrywa z ładnie zdobionymi ornamentami meblami, pełnymi poduch sofami, a także naturalnymi materiałami. Nowoczesne zaś lubią minimalizm i oszczędność ozdób, a także lśniące powierzchnie.

Fototapety XXL jednak dają zupełnie coś innego niż zarys koncepcji. Stanowią one motyw przewodni całego pokoju. Dzięki temu, kiedy wchodzisz do pomieszczenia z takim elementem wykończenia, doskonale wiesz, co dana osoba ceni w życiu. Fototapeta jest więc rodzajem ozdoby, obrazu na ścianie, ale też jasnym komunikatem, kim jest właściciel danego lokalu, a także co w życiu jest dla niego ważne. Dlatego też w naszym sklepie zadbaliśmy o to, by nie brakło najróżniejszych obrazów, które z pewnością pomogą Ci wyrazić siebie i stworzyć wystrój, który w pełni odpowiada Twojej osobowości. Jesteś ciekaw, co możemy Ci zaproponować? Czytaj dalej!

Gdzie stosować fototapety?

Tak naprawdę ten element dekoracji doskonale odnajdzie się zarówno w salonie, sypialni, gabinecie, jak i pokoju dziecka. Wszystko zależy od tego, czego dokładnie oczekujesz i jaki chcesz uzyskać efekt. Warto wiedzieć, że nawet jeśli fototapeta narzuca motyw przewodni, to można ją również dopasować do konkretnego stylu aranżacji. Chcesz wiedzieć, jak może ona wyglądać? Sprawdź zatem poniższe przykłady.

Loft i fototapeta miasta

Pomyśl o pięknym salonie, który utrzymany jest industrialnym klimacie. Meble wykorzystujące wiele metalowych części, a także drewno stylizowane na stare deski. Lampy wiszące i stojące, które przypominają fabryczne oświetlenie, a w końcu mury z czerwonej cegły, niemal dominujące nad całą przestrzenią. Niemal, gdyż głównym akcentem całego wnętrza, będzie efektowna fototapeta przedstawiająca Most Brookliński w czerni i bieli. W tle zaś znajduje się rozświetlony Nowy Jork. Rozklejona na całej lub centralnej powierzchni ściany fototapeta będzie doskonale wypełniać pokój, nie przytłaczając jednocześnie swoją wielkością. Wręcz przeciwnie! Motywy miasta zwykle pomagają optycznie poszerzyć pomieszczenie.

Te zaś można łączyć nie tylko ze stylem loftowym. Jest wiele uroczych uliczek wiejskich, które wpiszą się na przykład w klimat rustykalny. Z drugiej strony nie będzie bardziej romantycznej aranżacji niż ta, która połączy się z pięknym ujęciem wieży Eiffla.

Spokojna, skandynawska sypialnia z lasem

O sypialniach pisaliśmy nie raz. I jak już na pewno wiesz – najważniejsze w tym pomieszczeniu jest odnalezienie spokoju i chwili relaksu. Stąd też aranżacja powinna temu sprzyjać i być wypełniona barwami, które uspokajają zmysły. Jak się do tego mają fototapety XXL? Oczywiście – będą pasować idealnie!

Wyobraź sobie łóżko w typowo skandynawskim stylu – drewniane, z szarą pościelą i wygodnymi poduszkami. Obok stoją idealnie dopasowane szafki i lampa. Za Twoją głową zaś… rozpościera się piękny las iglasty, a przez drzewa przedzierają się promienie słońca. Budząc się w tak urządzonym pomieszczeniu, niemal od razu w myślach można usłyszeć spokojną melodię Poranka Edwarda Griega, a usta aż same rozciągają się do uśmiechu. Idealny początek nowego dnia.

Sypialnia młodego sportowca z ligą mistrzów w tle

Mamy też zarówno propozycje dla najmłodszych, chłopców, jak i dziewczynek. Tym razem coś dla tych, którzy kochają piłkę nożną. Jeśli Twoja córka lub syn są miłośnikami tej dyscypliny, a być może sami należą do drużyny piłkarskiej – czemu w takim razie nie pomóc im zbudować przestrzeni, która w pełni wyrazi ich pasję?

Stadion, oświetlenie murawy, pełne trybuny i piłka w grze – taka fototapeta z pewnością będzie wzbudzać emocje u Twojej pociechy. Dzięki odpowiednim barwom udało się też uzyskać efekt 3D, przez co niewielki pokój zostaje skutecznie optycznie powiększony.

Fototapety XXL – warto w nie inwestować!

Jeśli lubisz mocne akcenty, chcesz stworzyć wyrazisty wystrój  pomieszczenia – wybierz dostępne u nas fototapety. Dzięki nim zaaranżujesz zarówno prywatne, jak i biznesowe wnętrza. Efektowne grafiki to zawsze gwarancja atrakcyjnego wykończenia.

Mogą Cię zainteresować...
Koszyk