Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Co zrobić ze zdjęciami z wakacji?

20-12-2023
Co zrobić ze zdjęciami z wakacji?

Nachodzi Cię czasem tęsknota za wakacjami? Nie tylko chęć powrotu do ciepłych miesięcy, ale ogólna nostalgia powodowana konkretnymi wspomnieniami, stworzonymi w minione lato? Najpewniej, zdarza się to zwłaszcza w chłodne dni albo długie, ciemne wieczory. Może wyświetlasz wtedy swoje wakacyjne zdjęcia – na telefonie, aparacie lub komputerze. I może, oglądając te przemyślane, ale też spontaniczne ujęcia, przychodzi pragnienie, aby w jakiś sposób je wyróżnić lub kreatywnie wykorzystać, tym samym jeszcze bardziej doceniając wartość stworzonych wspomnień. Czy wakacyjne fotografie warto wywołać czy jednak zostawić na nośniku elektronicznym? A w razie pierwszej ewentualności, jak przechowywać zdjęcia, gdzie je wyeksponować? Podrzucamy kilka inspiracji, które pozwolą Ci przenieść wakacyjny klimat z fotografii do codziennego życia!

Zdjęcia z wakacji - jak wybrać najlepsze?

Zanim przejdziemy do kreatywnego wykorzystywania zdjęć, warto dokonać ich selekcji. Wiadomo, że w czasie podróży, albo spontanicznych przygód z bliskimi, pod wpływem pozytywnych emocji, na fotografiach staramy się utrwalić niemal wszystko, co przeżywamy. Ale jak zrobić album na zdjęcia z wakacji czy pewną formę dekoracji, jeżeli zginiemy w ich nadmiarze, a efekt nie będzie estetyczny, tylko chaotyczny i przytłaczający? Właśnie dlatego selekcja ma znaczenie. Jak więc wybrać najlepsze zdjęcia z wakacji? Naszym zdaniem – kierując się przede wszystkim emocjami oraz gustem. Nie musisz wybierać zdjęć idealnych, poprawnie wykadrowanych bądź pozowanych, jeżeli wydają Ci się nudne i sztuczne, chyba, że właśnie taki styl najbardziej Ci się podoba. A może lepsze wrażenie zrobi jednak to nieco rozmazane ujęcie, gdzie szczęście wprost emanuje z Twojej twarzy? Wierzymy, że najbardziej wartościowe fotografie to te, na widok których nie możesz powstrzymać uśmiechu. Choć oczywiście, musisz wziąć pod uwagę także aspekt technologiczny. Jeżeli planujesz przerobić fotografię, dajmy na to, na plakat, wskazana jest jak największa rozdzielczość zdjęcia i jego nienaganna jakość, aby finalny efekt nie przypominał pełnej pikseli, niewyraźnej ilustracji. 

Zdjęcia z wakacji - jak je wykorzystać?

Jak zrobić album ze zdjęciami z wakacji? W jaki sposób przyozdobić fotografie, aby stały się pozytywną dekoracją do pokoju? Czy są jeszcze inne, kreatywne sposoby wykorzystania letnich zdjęć? Poznaj nasze pomysły:

  • Ozdobne ramki na zdjęcia z wakacji – podstawowy i najbardziej oczywisty pomysł to przyozdobienie zdjęć ramkami i ustawienie ich na biurku albo półce lub zawieszenie na ścianie. Zaletą tego rozwiązania jest ogrom możliwości. Ramka na zdjęcia z wakacji może być prosta i jednokolorowa, ozdobna i elegancka, albo szalona i zabawna. Wzorki, motywy tematyczne, trójwymiarowe dodatki – wszystko to pozwoli Ci nie tylko zabezpieczyć zdjęcia przed uszkodzeniem czy blaknięciem, ale przede wszystkim wykorzystać je, jako dekoracje pasujące do stylu danego pomieszczenia.
  • Plakat lub obraz ze zdjęcia – sposób na zmianę najpiękniejszych zdjęć w wielkoformatowy wydruk, zapewniający intensywność kolorów oraz trwałość, za sprawą specjalnego materiału. Jeżeli jakieś wspomnienie jest naprawdę wyjątkowe, uczyń je zauważalnym! Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość dodania na projekcie różnych napisów, naklejek, czy innych graficznych elementów, które uczynią daną fotografię jeszcze bardziej wyjątkową.
  • Magnes albo kalendarz ze zdjęciem – poza naszymi oryginalnymi akcesoriami do wnętrz, oferujemy szereg produktów tworzonych na bazie zdjęć przysłanych przez Klientów. Ulubiona fotografia z wakacji może więc stać się ozdobą kalendarza, magnesem na lodówce, a nawet fototapetą. W ten sposób, pamiątka przeobrazi się w funkcjonalny, nowoczesny przedmiot.
  • Albumy, fotoksiążki, dzienniki, kolaże – czyli wszelkie zbiory zdjęć, układające się w, pewnym sensie, pamiątkowe, obrazkowe książki. W takich rozwiązaniach, po raz kolejny, atutem staje się personalizacja. Można zakupić gotowe albumy z tematycznym wzorem okładki, wakacyjnym, czy bardziej wymyślnym, ale pasującym do pomieszczenia, w którym będzie przechowywany, aby następnie wyeksponować go w widocznym miejscu. Podobnie z fotoksiążką. Wystarczy poszukać ofert w internecie, ażeby znaleźć wiele firm, oferujących gotowe szablony, a naszym jedynym zadaniem będzie wgranie cyfrowych plików do automatycznego kreatora. Jednakże, album na wklejane zdjęcia z wakacji można wykonać też samodzielnie, wykorzystując do tego zeszyty czy dzienniki. Mocując fotografię na klej czy taśmę, można przyozdobić je następnie naklejkami, podpisami, tasiemkami i innymi akcesoriami papierniczymi. Ciekawym pomysłem będzie także wykonanie analogicznego projektu na pustej ścianie – tworząc artystyczny kolaż, możemy ułożyć zdjęcia w wymyślne wzory, stworzyć z nich obrazkową historię, którą można przyozdobić, np. wieszając naokoło powieszonych fotografii lampki czy sztuczne kwiaty. W ten sposób zyskasz nie tylko unikatową i emocjonalną pamiątkę, ale także niepowtarzalny klimat w swoim wnętrzu.
  • Tapety i pokazy slajdów – wakacyjne zdjęcia w formie cyfrowej możesz z powodzeniem poustawiać, jako tapety na telefonach, komputerach, wygaszacze na laptopach itp. Współczesne media oferują przecież możliwość wyświetlania kilku fotografii, w określonym odstępie czasowym. Podobnie działają elektroniczne ramki. Zakup jeden umożliwi czy oszczędność miejsc, bo ulubione ujęcia będą pokazywać się w niej na przemian, jedno za drugim.
  • Nadruki – piękne widoki albo zabawne ujęcia z przyjaciółmi możesz w wielu księgarniach przekształcić na niepowtarzalne gadżety – poduszki, puzzle, ubrania, breloczki, koszulki na pluszakach... Technologia umożliwia umieszczenie zdjęć na najróżniejszych, nieoczywistych przedmiotach, a to może być atrakcyjne nie tylko dla Ciebie, ale również sprawdzić się, jako niepowtarzalny i sentymentalny prezent dla Twoich najbliższych!
Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu