Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Urodziny dziecka w szkole - co przynieść dla innych uczniów i nauczycieli?

27-09-2023
Urodziny dziecka w szkole - co przynieść dla innych uczniów i nauczycieli?

W Polsce praktykuje się zwyczaj, wedle którego, kiedy dziecko będące uczniem obchodzi urodziny, powinno przynieść do szkoły coś słodkiego, aby podzielić się z koleżankami i kolegami z klasy oraz nauczycielami. Ma to wspomagać rozwój umiejętność dzielenia się czy zacieśnianie się więzi pomiędzy najmłodszymi. Jakie jeszcze drobne upominki dla innych dzieci może zabrać do szkoły Twoja pociecha w dniu urodzin i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Dowiesz się z niniejszego artykułu.

Co przynieść do szkoły na urodziny?

Prezenty dla dzieci od młodego jubilata mają być symboliczne. Najważniejszy jest maluch lub nastolatek obchodzący urodziny, a gest w postaci przyniesienia czegoś drobnego ma być wyrazem wspólnej radości i okazją do świętowania wyjątkowego dnia w gronie przyjaciół, których w szkole spotyka się przecież codziennie. Nikt też nie oczekuje, że uczniowie lub nauczyciele będą przygotowywać dla każdego jubilata wymyślne prezenty urodzinowe – te otrzymuje się już od najbliższych, w czasie wyprawianych poza lekcjami przyjęć. Jaką symboliczną drobnostkę wypada przynieść do szkoły dziecku, które ma urodziny? Najpopularniejszą opcją są cukierki albo lizaki, niedrogie, występujące w wielu wariantach smakowych, a przy tym żaden chłopiec czy dziewczynka ich nie odmówi. Niektórzy wybierają żelki lub niewielkie batoniki, ewentualnie tworzą mieszankę różnych słodkości. Taka drobna przekąska będzie w pełni wystarczająca.

Cukierki na urodziny do szkoły

Chociaż każde dziecko lubi słodycze, to niekoniecznie wszystkie smaki czy rodzaje. Nie musisz, oczywiście, dowiadywać się wcześniej od innych rodziców czy swojego malucha, co jego koledzy i koleżanki preferują do jedzenia. Proponujemy, żeby na urodziny dziecka do szkoły wybrać kilka rodzajów cukierków, np. czekoladowe i owocowe, pastylki do ssania i gryzienia, z nadzieniem lub najzwyklejsze mleczne landrynki. Można je ze sobą wymieszać lub każdą grupę przynieść w osobnej reklamówce. Chodzi o to, aby wszystkie dzieci mogły wybrać ulubiony smak albo poczęstować się więcej niż jednym cukierkiem. Gdyby jeden nie zasmakował, nadal miałyby inną słodką przekąskę i nie czułyby się stratne.

Co zamiast cukierków na urodziny do szkoły?

Współcześnie zwyczaj przynoszenia do szkoły cukierków bywa nieco modyfikowany. Wynika to z większej, społecznej uważności na to, co i w jakich ilościach spożywają najmłodsi. Czym w takim razie zastąpić słodycze? Twoje dziecko może zabrać dla swoich kolegów i koleżanek owoce, albo ciastka czy babeczki robione w domu, składające się ze zdrowych składników. Inną opcją jest rozmowa z wychowawcą klasy – czemu nie zapytać, czy możliwe by było poświęcenie jednej godziny wychowawczej na jakieś wspólne zabawy dzieci? Wystarczy, żeby mały jubilat przyniósł z domu jakieś ciekawe gry planszowe, a przednia zabawa i integracja będzie gwarantowana!

Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu