Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Rocznica w pracy - prezent, życzenia, kartka

Rocznica w pracy - prezent, życzenia, kartka

Pierwsza rocznica w pracy to ważne wydarzenie dla wielu osób. W końcu to w pewnym sensie potwierdzenie, że znalazło się swoje „zawodowe miejsce”. Chociaż świętować można zawsze – nie tylko pierwsza, ale też druga, a nawet trzydziesta czy pięćdziesiąta rocznica w pracy to także okazja do radości z dotychczasowych sukcesów – wyjątkowy wymiar ma szczególnie pierwszy rok przepracowany w nowym miejscu, zwłaszcza, jeżeli od danego stanowiska ktoś rozpoczął swoją całą karierę. Sprostanie wymaganiom, wdrożenie się w system i funkcjonowanie firmy, poznanie tajników profesji, nowe znajomości zawierane ze współpracownikami oraz pierwsze pozytywne efekty wykonywanych obowiązków składają się na doświadczenia wzmacniające poczucie własnej wartości. Warto więc, aby pracownik, który przez 365 dni stał się kolejnym istotnym ogniwem w firmie, tego 366 dnia poczuł się naprawdę docenionym. Niniejszy artykuł to doza inspiracji: jakie prezenty warto podarować z okazji rocznicy rozpoczęcia pracy znajomemu czy członkowi rodziny? Jak sformułować pozytywne życzenia na tę okazję? Podpowiadamy!

Prezent z okazji rocznicy pracy

Jubileusz w pracy to święto personalne. Chociaż rodzina lub współpracownicy często przyłączają się do świętowania, tak naprawdę stanowi on sukces wyłącznie jednostkowy. Dlatego też prezenty z okazji rocznicy w pracy, otrzymywane od najbliższych, mają najczęściej formę drobnych upominków. Czym kierować się przy jego wyborze? Na początek warto wziąć pod uwagę charakter osoby obdarowywanej. Jest to istotne ze względu na charakter prezentu, który może być humorystyczny lub poważny. W obu przypadkach będzie miał takie samo przesłanie, to jest radość ze stabilizacji zawodowej bliskiej nam osoby. Jednakowoż, jedna osoba przez żartobliwy wydźwięk podarunku może poczuć się nie do końca szanowana, podczas gdy ktoś inny nie cierpi formalnego podejścia tam, gdzie nie jest ono konieczne do zastosowania. Nie można też zapomnieć o oczywistości, iż prezenty dla mężczyzn powinny posiadać inną estetykę, niż prezenty dla kobietChociaż istnieją neutralne upominki, które będą dobre dla przedstawicieli obu płci, warto mieć też na uwadze zasadność jego wyboru dla konkretnej osoby. Tutaj wyłania się kolejny aspekt, o którym warto pamiętać: dopasowanie prezentu do zawodu obdarowywanego. Skoro niespodzianka odnosi się do jego lub jej sytuacji zawodowej, dlaczego nie wybrać przedmiotu, który w bardziej lub mniej bezpośredni sposób nawiązywałby do bliskiej im branży? Jest to możliwe, jeżeli upominki będą spersonalizowane – czasami wklejenie odpowiedniego zdjęcia lub wybór ciekawego hasła do grawerunku (a takie działania oferuje współcześnie wiele firm) zupełnie wystarczy, ażeby zwykły produkt nadawał się, jako niepowtarzalny prezent. Co może być takim unikalnym, ale w pełni wystarczającym drobiazgiem dla osoby obchodzącej jubileusz w pracy? Na przykład:

  • statuetki – duże czy małe, w abstrakcyjnych lub określonych kształtach, będą niczym puchar za wyjątkowe, zawodowe osiągnięcia. Z odpowiednimi życzeniami i dedykacją, każda jedna będzie prezentem na miarę prawdziwego sukcesu!
  • personalizowane plakaty i obrazy – stworzone na bazie zdjęcia jubilata lub jubilatki, z zabawnym hasłem motywacyjnym, imitujące okładki z ludźmi sukcesu bądź ozdobione prostą sentencją, jak choćby „gratulacje z okazji rocznicy pracy”, będą idealną pamiątką pierwszych, ale skutecznych kroków w zawodowej karierze!
  • gadżety papiernicze – to zawsze modna klasyka! Grawerowane długopisy, personalizowane pieczątki albo zeszyty z motywacyjnymi hasłami na okładce przydadzą się każdemu.
  • medal z dedykacją – gadżet o wydźwięku podobnym do prezentowych statuetek, zabawnie podkreślający zawodowe osiągnięcia danej osoby.

Trochę inaczej przedstawia się sytuacja, kiedy osoba obchodząca jubileusz w pracy jest nam szczególnie bliska. Wówczas możemy chcieć obdarować ją czymś droższym, na znak współdzielenia jej radości oraz przypomnienia, iż zawsze w nią wierzymy. W takim przypadku polecamy:

  • alkohol
  • zestawy prezentowe – takie, jak kosze słodyczy, herbat albo kaw 
  • ponownie przybory biurowe, ale markowe, z tzw. wyższej półki

Jeszcze innym pomysłem, jeżeli między jubilatem, a pozostałymi pracownikami wywiązały się już przyjacielskie relacje, może być wspólna zabawa po pracy czy w weekend. Koledzy i koleżanki z firmy mogą się przecież złożyć na wizytę w restauracji, grupowe wejście na zespołowe zabawy (np. escape room, park linowy, paintball) – koszty rozdzielone na kilka osób będą naprawdę niewielkie, a na wyjściu skorzysta cała ekipa.

Rocznica pracy – życzenia

Wybierając życzenia z okazji rocznicy pracy do wygrawerowania czy wypisania na upominku lub zastanawiając się, co powiedzieć jubilatowi osobiście, najlepiej kierować się takimi samymi wytycznymi, jakie podane zostały w części o dobrze prezentu. Pamiętajmy, że nie potrzeba w tym przypadku szczególnie rozbudowanych wypowiedzi czy złożonych sentencji. Warto też zrezygnować z banalnych formułek, których używa się przy wszystkich innych okazjach. Poważne, zabawne, rymowane lub pisane w formie zwykłych zdań – bez względu na redakcję, chodzi o skupienie się na przekazie, powiązanym z życiem zawodowym. Zamiast posiłkować się oklepanymi stwierdzeniami o zdrowiu i szczęściu, warto gratulować dotychczasowych sukcesów, samorozwoju, dobrych decyzji w życiu, a życzyć awansu, godnej pensji, dalszej realizacji postawionych sobie celów.

Kartki na rocznicę pracy

W naszej kulturze kartki okolicznościowe pozostają niezmiennie popularnym uzupełnieniem prezentów na wszelkie okazje. Choć tradycyjny, to nadal jeden z najlepszych ozdobnych nośników na życzenia, pozwalający także przekazać w elegancki sposób pieniądze, jeżeli to one są prezentem, lub słowa dla obdarowywanej osoby, których nie chcemy prezentować na forum. Ponadto, jeśli kartki będą odpowiednio przechowywane, z czasem staną się naprawdę sentymentalnymi pamiątkami, przywołującymi po latach miłe wspomnienia. Jakie kartki nadadzą się dla osoby mającej swoją pierwszą rocznicę w pracy? Tu znowu, wszystko zależy od jej charakteru oraz wybranego podarunku. Warto też, ażeby ozdobny karnecik współgrał z resztą prezentu. Do zabawnego upominku średnio będzie pasować oficjalna, minimalistyczna czy przyozdobiona kwiatowym motywem kartka. Z kolei projekty z zabawnymi grafikami czy humorystycznymi hasłami będą dopełniać równie luźne upominki, chociaż śmieszne ilustracje mogą być również ciekawym przełamaniem oficjalnych przedmiotów. Bez względu na poszczególne wybory, należy zadbać o to, aby jubilat czy jubilatka byli świadomi swoich osiągnięć, czując się w dniu rocznicy szczerze docenionym przez najbliższych.

Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu