Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Lawendowy kolor ścian - jak urządzić wnętrze z jego użyciem?

27-09-2023
Lawendowy kolor ścian - jak urządzić wnętrze z jego użyciem?

Kolor lawendowy to określenie stosowane do opisu kilku odcieni fioletu – jasnych, niemalże wpadających w biel, ale też głębokich i ciemnych. Staje się on coraz popularniejszym trendem w aranżacjach przestrzeni. To prowadzi często do uzasadnionego pytania: z czym łączyć kolor lawendowy? Jeśli należysz do miłośników tej barwy, ale nie wiesz, jak wydobyć z niej wszystkie atuty, niniejszy tekst da Ci kilka praktycznych porad, dzięki którym z powodzeniem wprowadzisz ją do wnętrza.

Z jakim kolorem połączyć kolor lawendowy?

Kolor lawendowy sprawdzi się w połączeniu z jasnymi, niezbyt intensywnymi barwami. Co powinno się przez to rozumieć? Lawendowy kolor farby będzie się świetnie komponować z białymi lub beżowymi ścianami, np. przyozdabiając daną powierzchnię symetrycznymi pasami w tych właśnie odcieniach. Takim zestawieniem zyskasz stonowane, acz modernistyczne wnętrze. Jeśli szukasz czegoś bardziej ekstrawaganckiego, pomyśl o tym, ażeby dodać lawendowe akcenty na różowe ściany. Taki wybór poświadczałby o Twoim zorientowaniu w prostych sztuczkach aranżacyjnych, dających jednak spektakularne efekty. Lawendowy odcień można zawsze dopełnić mocniejszą czernią czy szarością – w pierwszym przypadku otrzymamy w pełni kontrolowany kontrast ukaże fiolet, jako spokojną, nieco chłodną barwę.

Kolor lawendowy w sypialni

Kolor lawendowy często wykorzystywany jest do wystroju sypialni i nie jest to zaskakujące. W końcu słowa: „sypialnia, kolor lawendowy, biel” brzmią niczym idealne połączenie w miejscu przeznaczonym do odpoczynku. Gwarantujemy, że nigdzie nie będzie spało Ci się tak dobrze, jak w pomieszczeniu o neutralnych, przyjemnie komponujących się barwach, dających wrażenie niesamowitej świeżości w pokoju.

Kolor lawendowy w kuchni

Jeśli marzy Ci się designerska kuchnia rodem z katalogów, niezawodny fiolet przybywa z pomocą! Lawendowy kolor ścian w kuchni, w połączeniu z zielonkawymi odcieniami mebli lub dodatków, zaskoczy Cię nie tylko ożywczym charakterem, ale przede wszystkim oryginalnością! Gdzie indziej eksperymentować, jeśli nie w miejscu pełnym smakowitych przypraw, zapachów i kolorów wymyślnych posiłków?

Kolor lawendowy w pokoju

Lawendowa barwa wpada często w pastele, dzięki czemu może być pięknym wykończeniem dowolnego pokoju. Lawenda i czerń w salonie, a może wariacja z beżem lub brązem w przedsionku? A co powiesz na tradycyjną łazienkę z dominującą w jej obrębie bielą, gdzie najważniejsze w aranżacji będą lawendowe dodatki – świeczki, sztuczne kwiaty… Różne, delikatne odcienie fioletu dają ogrom możliwości aranżacyjnych, więc śmiało wykorzystuj je tam, gdziekolwiek chcesz wyeksponować barwę pięknych, lawendowych pól!

Zuzanna Golec
Zuzanna Golec

Jestem zakochana we współczesnej popkulturze oraz słowie pisanym. Ukończyłam studia kulturoznawcze ze specjalizacją film i nowe media. Uważam się za osobę kreatywną, wyrażającą się artystycznie poprzez ubiór i twórczość w wielu dziedzinach.

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu