Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Rysujemy dzielnego rycerza - instrukcja krok po kroku

21-08-2023
Rysujemy dzielnego rycerza - instrukcja krok po kroku

Cześć, jak się macie, dzielni rysownicy? Macie siłę na dalsze przygody? Mam nadzieję, że tak, bo dzisiaj na kartce stworzymy prawdziwego, nieustraszonego rycerza! Jego zadaniem będzie chronić nas przed nudą i brakiem kreatywności. Ołówki, jak miecz, w dłoń i zaczynamy!



  1. Narysowanie naszego dzielnego bohatera zaczynamy od prostego zarysu ludzika. Wam też przypomina pionek do gry? Spokojnie, szybko zmienimy go w nieustraszonego herosa!

2. Jak rycerz, to musi być w lśniącej zbroi. A jakie elementy taka zbroja musi mieć? Nie obejdzie się choćby bez głowicy, czyli klapy osłaniającej twarz, którą narysujemy z pomocą kilku kresek. Taka zaawansowana osłona, a tak prosta do narysowania!

 

3. Na tułowiu rycerza kreślimy prostą linię - wydzielamy w ten sposób górną i dolną część zbroi. Wiecie, że na klatce piersiowej, pod pancerzem czasem noszona była kolczuga, osłaniająca nieraz także głowę? Była to specjalna, metalowa siatka, czyli kolejny element obronny. Wyobraźcie sobie tylko, jak silny musiał być taki rycerz, nosząc całą zbroję! Jak już poznaliśmy ciekawostkę historyczną, wróćmy do rysownia. Naszkicujmy pierwszą rękę naszemu bohaterowi.

4. Rysujemy nogi. Rycerz będzie przyodziewany w zbroję stopniowo.

5. W połowie równoległych linii stanowiących nogi naszego bohatera, rysujemy dwa okręgi - ochraniacze na kolana. Kreskami oddzielamy również stopy od reszty kończyn. Coraz bardziej uwidacznia się zbroja, w której przedstawiony zostanie nasz nieustraszony rycerz.

6. Pora na ekscytującą część naszej rysowniczej przygody, toteż, wchodząc w coraz odleglejsze rejony wyobraźni, przyda nam się oręż do obrony przed niespodziewanymi, wyimaginowanymi przeszkodami. Rycerz na pewno nas obroni! Szybko, w jego dłoni, wedle powyższego rysunku, umieścicie ostry miecz, a na łokciach - ochraniacz taki, jak na nogach. 

 

7. Może się okazać, że sam miecz to za mało, żeby przestraszyć przeciwników. Odpowiedni dodatek do zbroi, w postaci pióropusza na hełmie, będzie wizualnym dowodem na to, że pochodzi on z konkretnego królestwa i stoczył już niejedną, oczywiście wygraną bitwę. Stworzycie go, rysując swobodny kształt, przypominający nieco płomień. Poza tym, czy z jego dodatkiem nasz rycerz nie wygląda od razu o wiele dostojniej?

8. Ostatnim elementem potrzebnym każdemu rycerzowi jest również tarcza - dzielni wojownicy wiedzą, że sztuką jest nie tylko atakowanie, ale także umiejętna obrona przed ciosami przeciwnika. Tarczę narysujecie szkicując literkę V, ale o zaokrąglonych bokach, następnie łącząc jej końce dwoma krótkimi, wygiętymi liniami.

Tak oto, na naszej kartce, zawitał dzielny rycerz, imieniem Krzyś. Skończyliśmy rysunek, ale dopiero zaczęliśmy przygodę! Na tarczy naszego bohatera możecie narysować dowolny herb - znak królestwa, z którego pochodzi. Może miecz Waszego śmiałka jest tak niezwykły, jak Ekskalibur z legendy o królu Arturze? Jeśli tak, możecie to podkreślić, kolorując go na nietypowy kolor. 

Wiecie więc, jak narysować rycerza, ale co ze światem, w którym żyje? Cóż, przypomnijcie sobie nasze poprzednie lekcje rysowania: sprawdźcie, jak narysować konika, na którym nasz bohater może się przemieszczać, albo skorzystajcie z poradnika, gdzie w punktach pokazałam, jak narysować księżniczkę. Jeśli nasz rycerz zdoła ochronić ją przed jakimś niebezpieczeństwem, na pewno będzie bohaterem najsłynniejszym na świecie! Inspiracje możecie zaczerpnąć również z naszych bajkowych wzorów, Krzyś na pewno będzie czuł się wśród nich, jak w domu!

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu