Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Pterodaktyl - rysujemy latającego dinozaura krok po kroku!

18-04-2024
Pterodaktyl - rysujemy latającego dinozaura krok po kroku!

Fani historii, dinozaurów i latających stworzeń, ręce do góry! Pamiętacie, gdy uczyliśmy się rysować brachiozaura? Dzisiaj nauczymy się szkicować inny gatunek prehistorycznych stworzeń, czyli pterodaktyle! To jeden z moich ulubionych dinozaurów, Wasz też? Jeszcze kilka poradników rysowania i będzie w stanie wykreować na kartce cały Park Jurajski! Gotowi do działania? Rozłóżcie rękę nad kartką, jak pterodaktyl swoje skrzydła, bo zaczynamy tworzenie.

  1. Zaczynamy od narysowania… kąta ostrego! A może płetwy rekina, ułożonej na boku? Każde skojarzenie, które ułatwi Wam odtworzenie kształtu z obrazka pomocniczego, będzie jak najbardziej trafne. 

2. Punkt drugi to w pewnym sensie powtórzenie czynności z pierwszego punktu. Rozciągamy gotowe już kontury, tworząc na końcu kolejne wybrzuszenie, skierowane z ukosa ku górze, jednak nieco węższe i nie aż tak ostre. Pod takim mocnym kontem malujemy za to linię skierowaną ku dołowi. W ten sposób naszkicowaliśmy już głowę pterodaktyla, zaznaczając przy tym jego szyję.

3. Weźmiemy się teraz za szkicowanie skrzydeł naszego dinozaura, bo w końcu właśnie dzięki umiejętności latania pterodaktyle stały się tak charakterystyczne, pośród ogromu innych gatunków dinozaurów. Swoją drogą, wiecie, że niektórzy uważają, iż ptakom jest najbliżej do dinozaurów? Ale dobrze, dość gadania, skupmy się na rysowaniu. Tworzenie skrzydła pterodaktyla zaczniemy od narysowania długiego, rozciągającego się ku górze, łuku, wychodzącego z szyi prehistorycznego stworzenia.

4. Jeśli podobało Wam się skojarzenie o płetwie dinozaura, to mam dla Was dobrą wiadomość - rysujemy ją po raz kolejny, tym razem największą, najdłuższą i z najostrzejszym kątem! Innymi słowy, do łuku z punktu 3 dorysowujemy kolejny, równie wygięty, choć tym razem skierowany ku dołowi, odcinek, tworząc coś na kształt trójkąta. Właśnie w ten sposób tworzymy pierwsze skrzydło pterodaktyla.

5. Pierwsze jest gotowe, stwórzmy więc kolejne. W końcu latać można tylko z dwoma skrzydłami. Jego narysowanie również zaczniemy od łuku, przechodzącego za głową dinozaura. Ta linia powinna być jednak krótsza od tej wyznaczającej pierwsze skrzydło, dla zachowania proporcji i oddania ruchu prehistorycznego stworzenia w locie.

6. Dorysowujemy odcinek zamykający kontur drugiego skrzydła, łącząc go z głową pterodaktyla. Po raz kolejny powinien nam powstać niewielki, nieco zaokrąglony trójkąt.

7. Łączymy głowę pterodaktyla z pierwszym skrzydłem z pomocą kilku odcinków, układających się, jak dwa boki prostokąta. 

8. Na moment wróćmy do głowy dinozaur. Choć były to stworzenia groźne i niewątpliwie wzbudzające respekt, w naszej interpretacji będą przyjazne i bajkowe. Dlatego też narysujmy mu uśmiech oraz oko z pomocą czarnego punkcika. W ten sposób nasz pterodaktyl nadal będzie wzbudzał respekt, ale jednocześnie zostanie uroczym stworzonkiem.

9. Punkt ostatni to narysowanie łapek pterodaktyla. Wystarczy, że w rogach dolnej części jego ciała postawicie koło siebie po trzy nieduże kreseczki. Teraz, kiedy narysowany pterodaktyl zmęczy się lataniem, będzie mógł przysiąść na jakiejś skale czy drzewie. 
Jeżeli zależy Wam na stworzeniu idealnego klimatu dla naszego dinozaura (może damy mu na imię Kacperek? To na pewno łatwiejsze do wymówienia, niż słowo pterodaktyl), koniecznie obejrzyjcie nasze tapety i naklejki! Razem z nimi będziecie w stanie przekształcić cały pokój w park jurajski!

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu