Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Jak narysować bociana? Instrukcja krok po kroku

18-04-2024
Jak narysować bociana? Instrukcja krok po kroku

Kiedy wstawiam tę instrukcję, wiosnę definitywnie czuć już w powietrzu! Fakt, zdarzają się chłodniejsze temperatury, ale to krótkie przerwy od słonecznych dni. Na wiosnę wiele ptaków wraca z ciepłych krajów, więcej zwierząt krząta się po łąkach. Uczyliśmy się już, jak narysować polny kwiat lub tulipana, toteż jesteście w stanie narysować całą łąkę, zapełniając kartkę ozdobnymi roślinami. A wiecie, kogo można dostrzec na polach w ciepłe dni? Bociany! Przez swoje długie nogi poruszają się trochę śmiesznie, ale to naprawdę ładne ptaki. Pozostając więc w wiosennym klimacie, dzisiaj pokażę Wam, jak naszkicować tego czarnobiałego mieszkańca, odwiedzającego pola, łąki… i wysokie słupy!

 

 

  1. Rysowanie zaczynamy od prostego kształtu, który przypomina literkę C, niemalże całkowicie odwróconą ku dołowi.

2. Nieco poniżej wzorku z pierwszego punktu, rysujemy podobny kształt. Ma być to większe kółko, jednakże nie do końca domknięte w konturach. 

3. Widząc rysunek pomocniczy, już wiecie, po co zostawiliśmy przerwy w konturach dotychczas rysowanych kształtów. Połączcie je dwoma równoległymi, delikatnie wygiętymi liniami. W ten sposób stworzyliśmy charakterystyczną, chudą i długą szyję naszego bociana. Na ten moment nasz rysunek przypomina trochę korpus jakiegoś dinozaura, prawda? :) Zaraz zmienimy go w ptaka!

4. Wracamy do kształtu z pierwszego punktu. Po lewej stronie jego krawędzi rysujemy skierowany w dół długi i cienki trójkąt. To dziób naszego ptaka. Wiecie, bociany są czarnobiałe, ale właśnie dzioby i ich nogi posiadają charakterystyczną barwę. Wiecie, o jakim kolorze mówię? Jeśli tak, już teraz możecie pokolorować narysowany kształt.

5. Punkt piąty jest banalnie prosty - na prawo od dziobu postawcie niedużą, czarną kropkę. Jedno dotknięcie kartki ołówikiem, a nasz bocian ma już oko!

6. Nasz bocian musi na czymś stać. Potrzebuje długich nóg, aby przedzierać się przez ptaki, zboża, wysokie trawy, poszukując przy tym apetycznych żabek. Nogi tego wysokiego ptaka stworzycie z kilku niezbyt grubych kresek.

7. Bocian ma już nogi, dziób, oko, długą szyję… Czego mu brakuje? Długich piór przypominających ogon! Oczywiście, są to po prostu skrzydła, które, kiedy nie lata, a spaceruje po ziemi, są złożone i ułożone blisko ciała. Na naszym rysunku zaznaczymy ich obecność robiąc z tyłu brzucha ptaka kształt przypominający nie ostry, a opływowy trójkąt, z drobną falką u dołu.

8. Żeby nasz rysunek był bardziej realistyczny i nikt nie pomyślał, że nasz bocian rzeczywiście posiada ogon, z pomocą falowanej linii na brzuchu, łączącej się z kształtem z 7 punktu, zaznaczymy całe skrzydło, które ptak swobodnie ułożył wzdłuż siebie.

9. Pora na ostatni punkt. Wspominałam już wyżej, że bociany są czarnobiałe, co zresztą niewątpliwie wiecie. Zadbajmy więc o takie szczegóły w ubarwieniu piór, kolorując kształt z 7 i 8 punktu na czarno. Jeśli pochwalicie się komuś swoim rysunkiem, sami zobaczycie, że Wasi rodzicie, koledzy, przyjaciele czy babcia i dziadek docenią, jak bardzo dbacie o szczegóły w pracy, dzięki którym bocian wygląda naprawdę bardzo realnie!

Poznajcie naszego przyjaciela, Szymka. Rozwiązaliście już zagadkę z tym, jaki kolor powinien mieć jego dziób? Oczywiście, że czerwony… ale jeśli chcecie być bardziej kreatywni, możecie pomalować go na dowolny kolor. Szymek ucieszy się z modnych odcieni, poza tym, kto wie, może oryginalna barwa zaciekawi żabki, których on poszukuje na polach? Żabek dla naszego przyjaciela możecie poszukać również wśród części naszych dekoracji! Ile uda Wam się ich odnaleźć?

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu