Sprawdź nasze promocje! Rabaty do -70% !

Śpiący lisek - rysowanie dla dzieci

11-09-2023
Śpiący lisek - rysowanie dla dzieci

Kiedy publikuję ten poradnik, jest początek września. Myślę, że to dobry moment, aby zaproponować kilka rysunków z jesiennym klimatem, który już niedługo niewątpliwie zaczniemy odczuwać na zewnątrz. A po czym poznać, że nadchodzi nieco chłodniejsza, bardziej deszczowa, ale za to pełna kolorów pora roku? Na przykład po niektórych zwierzątkach, które stają się w okresie jej trwania bardziej aktywne. Właśnie dlatego narysujemy dziś śpiącego liska. Umówmy się, że obudzimy go dopiero wtedy, gdy z drzew będą spadać już żółte, pomarańczowe i brązowe liście. Nasze słodkie zwierzątko na pewno chętnie w nich wtedy pobryka!

 

  1. Zaczynamy niepozornie, ale nie dajcie się zwieść - ta łukowata linia będzie kluczowa dla określenia właściwych kształtów małego liska.

2. Wydłużamy linię w drugą stronę, zakręcając ją przy końcu ku górze. Ta część naszej krzywej powinna być dłuższa od łukowatego kształtu z pierwszego punktu. 

3. Od końca dopiero co narysowanej linii, szkicujemy kolejną, choć delikatniejszą falkę, kierując ją do środka powstałego w punkcie 1. i 2. nieregularnego półokręgu. Czy w bieżącym kształcie rozpoznajecie już zarys ciała lisa, a dokładniej jego bardzo charakterystyczną część ciała?

 

4. I jak? Udało Wam się zgadnąć, że narysowany w poprzednim punkcie kształt to puszysty ogon lisa? Bo jeśli do tej pory mieliście w tej kwestii wątpliwości, teraz powinny zostać już całkowicie rozwiane. Odtwórzcie kształt z powyższego rysunku. Teraz widzicie wyraźnie, prawda? Ostry trójkącik u góry, ostra kreseczka przy ogonku - już za chwilę będziemy mieć gotową główkę zwierzątka!

5. Teraz nieco prostszy punkt. Na bazie poprzedniego kształtu rysujemy drugie uszko i pozostałą część główki lisa, wtuloną w puszysty ogonek. 

6. Przyszła pora na moją ulubioną - może Waszą też - magię rysowania! Niewiele ponad ogonkiem szkicujemy niedużą literkę u, o bardzo krótkich ramionach. Do szpiczastych trójkącików na głowie liska tworzymy dwie kolejne, takie same, choć mniejsze figury. Teraz już widać, jakie stworzenie jest bohaterem naszego rysunku. Sami przyznajcie, czy nie jest to niesamowite? Kilka kreseczek, a z niczego powstaje nam zwierzątko!

 

7. Wróćmy do ogonka lisa. Pisałam wcześniej, że jest on jednym z najbardziej charakterystycznych elementów jego ciała. To dlatego, że w rzeczywistości ogony tych leśnych stworzonek są naprawdę grube, długie, mocno porośnięte futerkiem. Pomarańczowo-brązowe umaszczenie lisów jest dodatkowo pełne jasnych, białych refleksów.  Aby podkreślić, że sierść rysowanego zwierzątka jest wielobarwna, połączcie falowanym wzorkiem kontury zewnętrzne ogonka, mniej więcej w jego połowie. Tyle wystarczy, aby stało się jasne, że oddzielona część ma inny odcień od reszty futerka.

 

8. Bieżący krok bardzo przypomina poprzedni. Wracamy do pyszczka liska, i na jego widocznym policzku rysujemy krzywą linię, łącząc ją z konturami główki i ogonka. Powstały w ten sposób kształt może kojarzyć się z nienaturalnie rozciągniętym, powyginanym, trapezem. Dzięki niemu po raz kolejny wyróżniliśmy miejsca, w których futerko lisa jest białe, co nadaje mu wiele uroku.

9. W ostatnim punkcie zrobimy aż dwie rzeczy. Skończymy naszego liska, któremu brakuje jeszcze jednego szczegółu, a także stworzymy dla niego miękkie posłanie. To po kolei: pod ostrym zakończeniem ogona narysujcie niewielki półokrąg, w nim natomiast dwie kreseczki. Teraz naszemu małemu przyjacielowi musi być o wiele wygodniej, bo widać, że główkę oparł na łapce. Pozostaje kwestia miejsca, w którym śpi. Po prawej i lewej stronie liska narysujcie kępy trawy, robiąc to z pomocą krzywych linii, tak, jak na powyższym obrazku. 

I gotowe. Lisek smacznie śpi, a Wy możecie wyobrazić sobie, że dopiero co zaleźliście go zwiniętego w kulkę w kępie leśnej trawy. Nie budźcie go za wcześnie, żeby miał potem wiele siły do brykania i zabawy! Możecie mi wierzyć, że Arek, bo tak też ma na imię, to wulkan czystej energii! Zobaczcie zresztą sami, jak lubi broić:

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
Jest cool
2023-12-16 12:43:13 Zuzia
JEST PIĘKNY ALE NIE MA KOLORÓW
2023-11-29 15:03:34 ŁUCJA
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu