Jesienne rysowanie - bajkowy muchomor krok po kroku

14-11-2023
Jesienne rysowanie - bajkowy muchomor krok po kroku

Ależ zrobiło się jesienie za oknami, prawda? Deszcze, wiatr, drzewa z ostatkiem liści i coraz niższa temperatura… Ale, bez względu na to czy mi w to uwierzycie, czy nie, przekonam Was, że nawet taka pogoda ma swoje plusy! Na przykład grzyby! Pod wpływem deszczu rośnie naprawdę dużo tych jesiennych przysmaków, chowających się wśród traw. Dzisiaj będziemy właśnie taki organizm rysować - nóżkę z wesołym, naturalnym kapelusikiem. Stworzymy razem radosnego muchomora. Przypominam, że ten rodzaj grzyba nie jest wskazany do jedzenia, ale nie oznacza to, iż nie jest urokliwym grzybkiem. Nasz bajkowy przyjaciel będzie natomiast radosnym towarzystwem, na ponure, jesienne dni! 

 

  1. Zacznijmy od narysowania kształtu przypominającego literkę U. Z tą różnicą, że powinna być ona nieco przechylona w bok, a jej dół - bardziej rozciągnięty i płaski.

2. Drugim krokiem będzie złączenie otwartej końcówki nóżki grzyba. Zróbcie to z pomocą ząbkowanego szlaczku.

3. Punkt trzeci to narysowanie okręgu okalającego dotychczasowy rysunek. Musicie przyznać, że wygląda to dość nietypowo, jak połowa aureolki! Ale spokojnie, każdy element już za chwilę będzie miał swoje wytłumaczenie.

 

4. Rysujemy teraz w obszarze, który wyznaczyliśmy w kolejnym punkcie. Dodajcie krótkie kreski, które zdają się wychodzić ze środka, rozszerzając się niemal do krawędzi półokręgu.

5. Na rysunku podglądowym już doskonale widać, po co były nam te kształty, prawda? No to dalej, narysujcie trójkąt, ale taki bez ostrych kątów. W ten sposób stworzymy górę naszego grzybka - kapelusik przyszłego muchomorka.

6. Muchomor musi mieć plamki, więc narysujcie na kapelusiku trzy kółka.

 

7. Wiecie co? Trzy kropki to jednak zbyt mało. Dajcie się ponieść i narysujcie ich ile chcecie, bawiąc się także ich wielkościami.

 

8. Ubranko naszego przyjaciela gotowe, więc czas zobaczyć jego uśmiech! Na nóżce, od której zaczęliśmy nasz rysunek, narysujcie dwa czarne punkciki i malutką literkę u pomiędzy nimi. Proszę bardzo, uroczy muchomorek we własnej osobie!

 

9. Ostatnim krokiem jest narysowanie obok bajkowego grzybka kępek trawy. Powtarzając kroki z instrukcji, możecie narysować nawet kolejne muchomorki, czy inne rodzaje grzybów, nie dodając na kapelusikach plamek. W ten sposób możecie stworzyć całą polanę radosnych organizmów, które cieszą się z jesiennego deszczu! No spójrzcie tylko na ten uśmiech Muchomorka Filipa - i jak tu nie kochać kropelek z nieba, skoro dają tyle radości?

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu