Pamiętacie, jakie rysunki już wspólnie stworzyliśmy? Między innymi konika, słoneczko, kurczaczka i królika czy tulipana. A gdyby tak narysować każdy z tych wzorów obok siebie, wyszłaby nam urocza łąka! Dlatego, aby jeszcze bardziej ubogacić narysowany przez nas prywatny skrawek przyrody, dzisiaj pokażę Wam, jak wyczarować ołówkiem i kredkami motylka, który chętnie polata pomiędzy kwiatkami. Gotowi na rozłożenie kolorowych, artystycznych skrzydeł? Zaczynajmy!
- Krok pierwszy to narysowanie niewielkiego kółeczka. Pamiętajcie, w życiu liczą się wszystkie drobnostki i szczegóły, często to one dają najwięcej radości! Tak będzie i w tym przypadku, o czym sami się zaraz przekonacie, gdyż z niepozornego obrysu powstanie główka rysowanego owada. Kształt nie musi być idealny i symetryczny, więc o precyzję się nie martwcie.
2. Teraz do kółeczka dorysowujemy podłużny kształt. To będzie tułów naszego motylka.
3. W kolejnym kroku rysujemy pierwsze z dwóch skrzydełek. To nic trudnego. Zupełnie, jakbyśmy chcieli narysować dwa półokręgi - jeden większy, drugi odrobinę mniejszy i węższy - skręcające ku tułowiu motylka.
4. Powtarzamy czynność po drugiej stronie narysowanego dotąd wzoru. Już teraz widać bardzo wyraźnie, że tworzymy kolejnego mieszkańca rysunkowej łąki. Przy okazji, czy Wam też motylek nieco przypomina kwiatka? Jak tu się nim nie zachwycać!
5. Motyle cechuje niezwykłość. Ich skrzydła są pełne wzorów i kolorów, które naprawdę zachwycają. Nasz owad musi być równie unikatowy, dlatego pora go przyozdobić. Zacznijmy od narysowania dwóch kółek w górnych częściach prawego i lewego skrzydła.
6. Nasz przyjaciel na pewno cieszy się, że tak o niego dbamy. Dlatego narysujmy mu oczka i uśmiech - zobaczcie tę radość i wdzięczność!
7. Dorysujmy kilka kresek na brzuszku naszego nowego przyjaciela z łąki. Dzięki im nie będzie żadnych wątpliwości, gdzie znajduje się jego ciałko, służące do przysiadania na kwiatkach.
8. Na czubku głowy dorysowujemy dwie, lekko zagięte kreseczki. To czułka małego stworzonka. Wiedzieliście, że są one dla tych owadów tym, czy dla nas ręce albo nos? Czułka motyli odpowiadają za ich zmysł czucia i dotyku.
9. Pozostaje nam przyozdobienie dolnych części skrzydełek zwierzątka. Zdecydowałam się na kolejne kółeczka, ponieważ dzięki nim cały rysunek będzie spójny i estetyczny. Waszym zadaniem, po narysowaniu takich samych okręgów, pozostaje nadać barw nowemu mieszkańcowi naszej wyobrażonej łąki - Motylkowi Oskarowi. Wykażcie się kreatywnością, stwórzcie na jego skrzydełkach feerię barw i wzorków!
A jak już skończycie, koniecznie ponownie naostrzcie kredki i ołówek, ponieważ czeka nas jeszcze sporo wspólnej zabawy przy kolejnych malowankach!