Zanurzmy się w zabawie! Ale przed wyprawą w świat radości musimy przygotować odpowiedni sprzęt. Szybko, chwyćcie kredkę lub ołówek, kartkę i wykonajcie 6 prostych kroków, aby stworzyć łódź podwodną. Wtedy już będziemy mogli uciec nudzie w naprawdę głębokie miejsca.
1. Łódź podwodną zaczynamy od kształtu, który stanie się naszą kabiną. Narysujcie owal, lekko zwężający się u prawego boku. W ten sposób nasz podwodny statek będzie opływowy i żadna głębokość nie wpłynie na tempo podróży.
2. Dzięki czemu łódź będzie płynąć? Oczywiście, specjalistyczny silnik. Tam, gdzie nasza kabina lekko się zwęża, narysujmy więc dwa śmigła, które, prędko się obracając, pokonają napór wody. Brzmi skomplikowanie, ale bardzo łatwo je narysować. Zacznijcie od kształtu przypominającego jedno ze skrzydeł motyli, czyli większe i mniejsze, łączące się ze sobą połówki koła. Następnie od ich środka narysujcie krótką linię, a na jej końcu małą kokardkę. Teraz mamy podwójny silnik, dwa razy więcej mocy!
3. Teraz na szczycie naszej łodzi narysujmy komin. To taki nierówny prostokąt, który w środku przedzielamy jeszcze jedną kreską. Komin pozwoli nam na odprowadzanie spalanego paliwa, a że będziemy mieć najlepszą łódź podwodną z pośród wielu wymyślonych modeli, dym nie będzie zanieczyszczał wody.
4. Kiedy będziemy płynąć powoli, statek zużyje mniej paliwa. To byłaby idealna okazja, aby zbadać podwodny świat, zobaczyć, jakie skarby skrywają się pod powierzchnią. Jak możemy je dostrzec? Do tego przyda się nam peryskop, czyli specjalistyczna luneta, którą możemy wysunąć z naszej łodzi przez komin, gdy nie uchodzi z niego zużyte paliwo. Peryskop stworzymy rysując rurę z dwóch zgiętych w bok w połowie linii i dorysowując na jej końcu dwa półkola, które będą przodem lunety.
5. Przy czubku naszej łodzi podwodnej rysujemy cienką, łukowatą linię. Oddzielamy kadłub od kabiny. Mniej więcej na środku stateczka rysujemy dwa koła, mniejsze w większym. To drzwi prowadzące do środka, a jednocześnie okno, dzięki któremu w czasie całego podwodnego rejsu możemy pilnować naszego otoczenia i obserwować rzeczy znajdujące się poniżej peryskopu.
6. Zostało kilka szczegółów i możemy się zanurzać! Obok naszego okna znowu narysujmy mały łuk. Następnie zróbmy kropki wzdłuż linii na naszej kajucie oraz wokół okrągłego okienka. To wodoodporne śrubki, umocnienia części statku, które zapewnią nam bezpieczeństwo. Kiedy statek będzie w pełni przygotowany, dookoła łodzi narysujcie kółeczka o różnej wielkości. To bąbelki, które pojawią się po zanurzeniu naszego statku, więc upewnijcie się, że je narysujecie na końcu.
Wszyscy na pokład! Wyruszamy na głębiny fantazji! Jak myślicie, co ciekawego uda nam się odkryć i zobaczyć?