Dzięki dzisiejszemu poradnikowi rysowania zyskacie niepowtarzalną możliwość zaprojektowania samolotu. W rzeczywistości to bardzo odpowiedzialne zajęcie, wymagające specjalistycznej wiedzy z różnych dziedzin. W przypadku naszego rysunku, proces nie będzie aż tak skomplikowany, ale równie satysfakcjonujący. Wasz samolot będzie mógł mieć dowolne kolory i lecieć, gdzie Wam się tylko podoba - tradycyjnie po niebie, może w lasach, dżungli…a może nawet w kosmos? Zostawię Wam rady, jak skonstruować maszynę latającą ołówkiem albo kredką, a od Was już zależeć będzie trasa lotu, czyli tło, którym wykończycie rysunek.
- Jak zazwyczaj, zaczniemy od prostych kształtów, które bezproblemowo przerobimy na poszczególne elementy. Na początku rysujemy poziomy owal. Później okaże się on kabiną pilota.

2. W drugim punkcie pozostajemy przy malowaniu owali. Jeden z nich rysujemy u boku okręgu, który już mamy na kartce. To będzie nasze skrzydło, dlatego powinno powinno nieco zostać spłaszczone przy kadłubie. Dwa okręgi różnej dodajmy jeszcze u prawego boku samolotu - to tylne skrzydło, bez którego maszyna nie wzniosłaby się w powietrze.

3. 4. i 5. Kolejne trzy punkty są do siebie bardzo podobne, dlatego opisuje je razem. To, co narysowaliśmy do tej pory jest bardzo ogólnym szkicem. Pora przerobić go na wyrazisty i zrozumiały obrazek. Dlatego odważnie pogrubmy nasze kontury, z wyjątkiem miejsc, w których różne linie na siebie nachodzą. W ten sposób otrzymamy konkretny kształt samolotu. Teraz nikt nie zwątpi, że nasza kartka zmienia się właśnie w pas startowy.



6. Mając pełny zarys latającej maszyny, zacznijmy dodawać niezbędne elementy, aby mogła właściwie działać. Na przeciwko tylnego skrzydła, z przodu samolotu, rysujemy małe śmigło, przypominające ozdobną kokardkę. Krótką linią oddzielamy tę część od bocznego skrzydła.

7. U dołu, przed skrzydłem bocznym, rysujemy kółka samolotu, niezbędne przy lądowaniu. Stworzymy je za sprawą dwóch kresek zakończonych kółkami, mniejszym narysowanym wewnątrz dużego.

8. Poprzez narysowanie u góry samolotu półkola, z którego wychodzi odwrócona litera U, stworzymy miejsce dla pilota i szybkę zabezpieczającą jego twarz w trakcie lotu. Niezbędny dodatek do ochrony przez nieproszonymi gośćmi w samolocie, na przykład muchami.

9. Ostatni punkt to dodanie ozdób na bocznych i tylnym skrzydle. Odpowiednie naklejki na samolotach pozwalają rozpoznać jego przeznaczenie oraz miejsce, z którego pochodzi. Ja zdecydowałam się na kółka, ponieważ pasują do całego projektu. Myślę, że i Wam się spodobają.
Jesteście gotowi wzbić się w powietrze. Uważajcie tylko na burzowe chmury, niech nie popsują Waszego zapału i dobrej zabawy w czasie podniebnej wycieczki.