Jak narysować koparkę?

07-06-2023
Jak narysować koparkę?

Pora znów odkopać pokłady naszej kreatywności. Dzisiaj nauczymy się rysować koparkę, która zawsze bez problemu wygrzebie naszą twórczość spod nadmiernej nudy czy braku pomysłów na spędzanie czasu wolnego. Ołówki w dłoń i kopie…znaczy, rysujemy! 

  1. Rysujemy poziomy owal. Później, kilkoma łatwymi do narysowania detalami, przekształcimy go w wejście do kabiny, z której można sterować pojazdem.

2. Pod kształtem z pierwszego punktu instrukcji dorysowujemy kolejny owal, dłuższy, ale też węższy. Prostą figurę szybko przekształcimy później w mechanizm pozwalający na mobilność koparki.

 

3. Na szczycie powstałego do tej pory rysunku, naszkicujcie podłużny, wygięty w prawo romb, ale bez kątów, natomiast z zaokrąglonymi bokami. Na razie nasza praca może przypominać Wam wysoki fotel. Pamiętajcie jednak, że proces twórczy to kilka etapów, które pozwalają z niepozornych rzeczy stworzyć naprawdę ciekawe projekty. Cieszcie się więc każdym punktem, bawcie się tym, co robicie.

4. Powtórzcie proces z poprzedniego punktu, rysując taki sam kształt, tylko w mniejszym rozmiarze. Wpiszcie go w stworzony uprzednio obrys, dokładnie tak, jak na rysunku podglądowym. Na tym etapie rysowania powinniście już widzieć kabinę koparki.

 

5. Wracamy do części, którą mieliśmy przekształcić w koła pojazdu. Wypełnijmy ją niedużymi kółeczkami. 

6. Pod gotową kabiną rysujemy nieduży prostokąt, który wypełniamy krótkimi kreskami. Widzicie, jak łatwe jest naszkicowanie drzwi wejściowych naszego pojazdu?

7. Przed kabiną zaczynamy rysować mechaniczną rękę, na końcu której dodamy później łopatę. Szerokie, połączone ze sobą linie narysuj tak, żeby przypominały górną część trójkąta.

8. Ktoś wspominał o łopacie? W końcu to niezbędna część koparki. Posiłkujcie się rysunkiem pomocniczym, aby narysować duży przyrząd do kopania i przenoszenia ciężkich przedmiotów.

9. Ostatnim punktem jest dodanie kilku detali. Są one jednak niezbędne, aby rysunek budowlanej maszyny robił wrażenie i zdawał się profesjonalny. Otoczmy koła pojazdu ostrym wzorem - ząbki pomagają poruszać się koparce po nierównych, albo podmokłych czy bardzo piaszczystych terenach. Dorysujcie także malutkie kółka w ramieniu trzymającym łopatę. To solidne śruby, dzięki którym mechanizm będzie wytrzymały!

Z nowo stworzonym pojazdem jesteście gotowi wydobywać ze świata pełno inspiracji i radości!

Natalia Berlik
Natalia Berlik

Nazywam się Natalia Berlik i jestem absolwentką bydgoskiego Liceum Plastycznego. Po skończeniu szkoły przez kilkanaście lat pracowałam w agencji reklamowej, gdzie zajmowałam się przygotowywaniem nadruków na gadżety. Mimo wszystko, “po godzinach” cały czas szkicowałam, rysowałam, malowałam. Coś, co kiedyś było wyłącznie pasją, dziś jest również moją pracą, sposobem na życie.

Pewnego dnia postanowiłam wysłać kilka swoich przykładowych prac do firm… (w dużym skrócie) tak to się wszystko zaczęło. Od siedmiu lat zajmuję się zawodowo ilustrowaniem książek dla dzieci dla największych wydawnictw w Polsce, przygotowywaniem printów różnego rodzaju i nie tylko. Na koncie mam również - choć może przede wszystkim - autorską książkę “Szkoła rysowania. Rozwiń swój artystyczny talent”. To poradnik dla tych, którzy chcieliby dopiero rozpocząć swoją przygodę w tej dziedzinie. 

Ale to oczywiście nie wszystko, bo przygotowuje również grafiki dla KM Studio, które możecie zakupić w sklepie internetowym dostępnym pod adresem www.naklejkomania.eu Jak to się stało, że postanowiłam sprawdzić się również tutaj? 

Historię napisało właściwie samo życie, kiedy to - wówczas jeszcze zaledwie kilkuletni - syn chciał sprawdzić, jaki efekt można uzyskać, rysując kredkami po ścianie. Postanowiłam wtedy nieco zmodyfikować, aby nie było jedynie abstrakcyjnym obrazem, ale czymś, co może na dłuższy czas przyozdobić ścianę w dużym pokoju. Jednocześnie pomyślałam, że może poza rysowaniem ilustracji do książek, ciekawie byłoby także zająć się projektowaniem analogicznych tapet na ściany. Kiedy jednak o tym już trochę zapomniałam, w mediach społecznościowych trafiłam na ofertę Naklejkomanii i pomyślałam, że może warto zapytać, czy nie poszukują grafików. 

Powiązane produkty
Podobał Ci się artykuł? Oceń go:
+300 tysięcy
zadowolonych klientów
+598 tysięcy
sprzedanych produktów
14 lat
obecności na rynku
© 2024 naklejkomania.eu