Metamorfoza mieszkania - nasze pomysły!

Metamorfoza mieszkania - nasze pomysły!

Rewolucja na ścianach

Najprostszym, a zarazem najbardziej widowiskowym sposobem na przemianę wnętrza, jest montaż fototapet. Pokrycie okleiną jednej ściany lub jej fragmentu sprawia, że pomieszczenie nabiera zupełnie innego charakteru. Szeroka oferta tapet o różnych właściwościach (m.in. odpornych na zanieczyszczenia i wilgoć) sprawia, że można je przyklejać w każdym pokoju, również w kuchni i łazience. Dzięki nim uzyskamy dowolny efekt – nadamy pomieszczeniu nowoczesności dzięki monochromatycznym tapetom we wzory geometryczne, czy też wyglądu retro poprzez subtelne dekory kwiatowe w delikatnych kolorach lub paryski pejzaż. To też łatwy sposób na odmianę pokoju dziecięcego. Okleiny mogą „rosnąć” wraz z pociechą i jej zainteresowaniami. W sypialni malucha sprawdzą się produkty z obrazkami w pastelowych kolorach, natomiast dla starszaka lepsze będą wzory z mapą świata, piłką nożną czy nawet… czołgiem.

Magia dodatków

Warto trzymać się zasady umiaru i harmonii w doborze deseni czy kolorystyki. Barwę pojawiającą się na tapecie dobrze jest powielić również w akcesoriach. Ozdobne poduszki, firanki, zasłony, dywany, obrus, pledy lub narzuty w kolorze albo dekorze dominującym na ścianie, pozwolą zachować określoną stylistykę pomieszczenia. Zamiast fototapety można wykorzystać nowoczesne naklejki. Nie zajmą one całej powierzchni ściany, ale umieszczone nawet na niewielkim jej fragmencie, stworzą zupełnie nową przestrzeń w mieszkaniu. Szczególnie polecamy kolorowe naklejki 3D – grafiki z kosmosem, zwierzętami, łąką tonącą w kwiatach, lasem deszczowym czy wodospadem wzbogacą aranżacyjnie każdego typu wnętrze. Dziecięcy pokój odmienią również duże nalepki na meble z postaciami z ulubionych bajek, samochodami, zwierzakami, statkiem pirackim albo dowolne inne, również fluorescencyjne.

Naklejki na kafelki

Poza ściennymi, dostępne są także nalepki na płytki ceramiczne i schody. Ta specjalna samoprzylepna folia w niezwykle bogatej ofercie wzorów pozwala na całkowitą zmianę kuchni, łazienki czy korytarza. Wymiana płytek wiąże się zawsze z dużym wydatkiem i jeszcze większym chaosem spowodowanym remontem. Dzięki wspomnianym okleinom we wzory orientalne, stylizowane na gres, drewno czy kamienną ścianę, a także z dowolnymi zdjęciami i grafikami (np. świeżymi ziarnami kawy czy soczystymi owocami, które znakomicie sprawdzą się w kuchni), można uzyskać efekt całkowitej metamorfozy szybko, tanio i bez konieczności skuwania starych kafli.

Odnów swoje wnętrze

Metamorfoza mieszkania to bardzo dobry pomysł. Odświeżenie i nadanie nowego charakteru pomieszczeniom, wprowadzenie pozytywnych zmian wokół siebie skutecznie poprawia humor i wyzwala nową energię u domowników. Powyższe przykłady pokazują, że nie trzeba od razu wykonywać kapitalnego remontu domu, ale wystarczy wprowadzić do swego otoczenia kilka dodatków, aby uzyskać zupełnie odmieniony efekt.

Zostaw odpowiedź

Wszystkie pola są wymagane

Nazwa:
E-mail: (Nie będzie opublikowany)
Komentarz:

Kategorie

Promocje

Tagi

Blog Categories

Nowe produkty

Najczęściej kupowane

» Wszystkie bestsellery