Sezon na domowe przetwory tuż-tuż – zadbaj o etykiety na słoiki!

Sezon na domowe przetwory tuż-tuż – zadbaj o etykiety na słoiki!

Być może pamiętasz, kiedy Twoja mama lub babcia, wraz z końcem lata spędzały wiele czasu w kuchni. Stały wówczas nad parującymi garnkami, a także słoikami. Niewykluczone, że teraz sam to robisz, szykując najróżniejsze weki.

Domowa produkcja przetworów jest pewną tradycją w wielu polskich domach. Wszak czy jest coś lepszego na rozgrzanie jesienną lub zimową porą niż własny sok malinowy w herbacie? Albo czy coś jest w stanie przebić pyszny dżem babci, czy mamy? Jeśli i u Ciebie ta tradycja trwa nadal, właśnie szykując się do wyrabiania przetworów, powinieneś zadbać też o pozornie nieistotny, a w rzeczywistości bardzo praktyczny detal. Etykiety.

W naszym sklepie możesz znaleźć szeroki wybór różnych nalepek na słoiki, dzięki którym opiszesz wszystkie swoje wyroby. Po co właściwie z nich korzystać, skoro prawie zawsze widać, co znajduje się w słoiku? Poniżej przedstawiamy kilka argumentów, które z pewnością przekonają Cię do tego, że warto stosować etykiety.

Zawsze czytelnie opisane przetwory

Faktycznie – nietrudno jest rozróżnić w słoikach groszek i ogórki. Tak samo, jak marynowaną paprykę od kukurydzy. To oczywiste. Jednak problem może się już pojawić w przypadku odróżnienia dżemu truskawkowego od malinowego. Oczywiście – są różnice w kolorze, pestkach, a nawet konsystencji przetworów. Wymaga to jednak bliższego przyjrzenia się temu, jak wygląda zawartość słoika. Tymczasem dzięki etykiecie można łatwo i szybko przeczytać, co znajduje się w danym pojemniczku.

Co więcej – możesz też dobrać naklejkę, którą nie tylko podpiszesz, ale na której też znajdziesz obrazek przedstawiający dane warzywo czy owoc, np. maliny. Oczywiście, może to być wyłącznie element dekoracji, ale z drugiej strony w naszej ofercie znajdziesz wybór różnych etykiet, które przedstawiają też:

  • ogórki,
  • grzybki,
  • truskawki,
  • wiśnie,
  • jagody

i inne produkty, z których wyrabia się najróżniejsze przetwory.

Możliwość łatwego uporządkowania

Jeśli nie znasz problemu odgadywania, z którego roku są wybrane słoiki, to widać Ty i Twoi bliscy musicie bardzo często korzystać ze swojej spiżarki lub wyrabiasz ich idealną ilość przetworów wystarczającą na jeden sezon. Wiele osób jednak często przerabia mnóstwo owoców i warzyw, które później zalegają na półkach piwnicy przez kilka lat. Jeśli są dobrze zawekowane – mogą się jeszcze okazać przydatne do spożycia. Jednak zawsze warto mieć w nich pewien porządek. Dzięki temu wiadomo, które z przetworów powinny być otworzone jako następne.

Na naszych etykietach znajdziesz odpowiednie miejsce, w którym zapiszesz datę przygotowania danego produktu. To ułatwi Ci nie tylko odpowiednie układanie kolejnych słoików i butelek na półkach, ale też pomoże w uprzątnięciu starych, niezdatnych już do spożycia weków.

Komplety etykiet najwyższej jakości

Ważne jest też to, że w naszej ofercie znajdziesz przede wszystkim produkty, które charakteryzują się najwyższą jakością wykonania. Etykiety dostępne są w całych zestawach po 60 sztuk. Za niewielką cenę więc możesz skutecznie oznaczyć znaczną część swoich wyrobów.

Z drugiej strony wybierając nasze propozycje, masz pewność, że naklejki nie będą odklejać się od szkła. Do ich produkcji bowiem wykorzystano klej odporny na wilgoć i dostosowany do trzymania się na szklanych powierzchniach. Do tego charakteryzują się dużą wytrzymałością – wykonane są z trwałej białej folii samoprzylepnej. Można też po nich pisać markerem.

Etykiety idealne do domowej spiżarki i nie tylko

Jeśli więc szykujesz się z bliskimi do wielkiego przerabiania warzyw i owoców na pyszne weki – znajdź w naszej ofercie etykiety, które najbardziej będą Wam odpowiadały. Ważne jest to, że dostępne w naszym katalogu produkty są nie tylko wysoce praktyczne, ale też prezentują się bardzo ładnie. Dzięki temu, stojąc na blacie w kuchni czy na stole w jadalni, będą przyciągały uwagę i budziły zainteresowanie. Jeśli zadbasz o odpowiednią estetykę – kto wie? Być może Twoje przetwory będą też dobrym pomysłem na drobny upominek dla bliskiej osoby, która uwielbia zajadać się dżemami lub smakować domowe wina?

Mogą Cię zainteresować...
Koszyk