Harmonia po japońsku – czyli rola

Harmonia po japońsku – czyli rola

Obecnie panujące trendy w urządzaniu mieszkań mocno opierają się na japońskim „Wa”. Co ono oznacza? W designie to tworzenie nowych produktów z istniejących już materiałów, dzięki czemu nadaje się im zupełnie nowy wymiar. Chcesz, żeby Twój dom był nie tylko piękny, ale też funkcjonalny? To nie lada wyzwanie! Aranżacja przestrzeni zgodnie z „Wa” to sztuka szukania złotego środka. Chcesz wiedzieć jak wykreować idealne pomieszczenie? Sprawdź nasze porady!

Japońskie Wa, czyli co?

„Wa”, określana jako jedna z japońskich cnót, oznacza harmonię, która powinna być obecna w całym życiu, także w domu – w atmosferze i wystroju. To umiejętność pogodzenia we wnętrzu pozornie wzajemnie wykluczających się kierunków. To niebywały talent – zestawić elementy, które na pierwszy rzut oka zupełnie do siebie nie pasują. Naturalne i sztuczne tkaniny, artystyczne oraz przemysłowe dodatki, nowoczesny design i styl z minionej dekady, proste, a także stylizowane meble. Gdy jednak odnajdziesz w sobie pozytywną energię i harmonię, jesteś w stanie stworzyć wyjątkowy dom. Jak to wygląda w praktyce?

Pozorny nieład

Nic jednak bardziej mylnego! Możesz zestawiać ze sobą kontrastujące motywy. Miękkie, wełniane poduszki, będące hitem popularnego ostatnio stylu skandynawskiego, wspaniale współgrają z rattanem, produktem lat 70. i 80. Meble z niego zachwycają nie tylko latem! Dodatkowo połączenie w jednym miejscu wełny i rattanu z przemysłową stalą, nie tylko oczarowuje pomieszczenie, ale nadaje mu niepowtarzalnego klimatu. Designerską kwintesencją „Wa” jest bliskość tych pozornie niepasujących do siebie surowców w jednym meblu. Metalowy, surowy stolik wykonany ze stali przemysłowej będzie pięknie wyglądał z rattanowym blatem. Pierwotnie przemysłowy mebel zyskuje lekkość i duszę, a „Wa” zostaje zachowane.

Klasyczny materiał w nowym wydaniu

„Wa” współcześnie to także nowe, niecodzienne wykorzystanie znanych już produktów. Harmonia designu często idzie w parze z odkryciami nowoczesnych rozwiązań i technologii. Dobrym przykładem jest szkło. Dotychczasowo było stosowane w aranżacji wnętrz zazwyczaj jako element witryn, blatów ław i stolików kawowych. Stawiając na tę klasykę, ale w duchu „Wa”, odkryjesz je na nowo. W połączeniu z wybraną grafiką w szybki sposób odmienisz swoją kuchnię szklanymi dekoracjami. Tego typu panele, np. z grafiką owoców zanurzonych w wodzie czy też z aromatyczną kawą, będą drobnymi akcentami, które podkreślą unikatowość Twojego kulinarnego królestwa.

Nowa jakość starych przedmiotów

Fototapety dzięki kreatywnemu zaprojektowaniu zyskały nową postać. Dekoracje znane z lat 90. w niczym nie przypominają tych dostępnych obecnie. Nowoczesne produkty wykonane są najczęściej z trwałej i odpornej na blaknięcie fizeliny. Jednak przede wszystkim możesz na nich umieścić praktycznie każdy obraz! Może spodoba Ci się zachwycająca grafika natury – z lasem i wodospadem  lub zachód słońca nad jeziorem? Z kolei fototapeta starego mostu, która dominuje pomieszczenie, równocześnie nada mu pewnego spokoju i harmonii. Efekt? Gwarancja wyjątkowego salonu czy sypialni! Chcesz odnaleźć harmonię w swoim domu i stworzyć spójne wnętrze? Zaaranżuj z nami dowolne pomieszczenie! Zapoznaj się z ofertą sklepu internetowego Naklejkomania.eu!

Mogą Cię zainteresować...
Koszyk